Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Tammikuun VWY-Cup 2022

Kilpailupäivä / VIP: 15.01.2022 / 14.01.2022
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies (UK)

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB
- ilmoitathan mukaan ainoastaan omistuksessasi olevia poneja

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin [email protected], otsikolla VWY-Cup 1/22

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida (VRL-08368) - Idris Cadell (A)
Tarkennus 14.1. : VRL-tunnusta ei vaadita, mutta ketään ei myöskään hylätä, vaikka se olisi osallistumisessa

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. Tuulia T. - Ceiriosen Matholwch (A) 
2. Elisa - Gwyndolen Kyle Max (C) 
3. Elisa - Middleton Mya (D) 
4. Tinu (VRL-05594) - Vinhan Gruffudd (A)
5. lottis (VRL-13831) - Gilfaethwy (A)
6. Elisa - Monkswood Delwin John (D)
7. Mona Griffiths - Llanwenarth Berwynfa (A)
8. Mona Griffiths - Llanwenarth Iarll Victor (A)
9. Elisa - Myricks Maelogan Gwyn (D)
10. Mona Griffiths - Llanwenarth Earl Cadwgan (A)
11. Mona Griffiths - Llanwenarth Twym Siarl (A)
12. Disa (VRL-03335) - Twynnells Gretchen (B)
13. Mona Griffiths - Llanwenarth Ddwer Morris (A)

Luokka 1b. 80 cm

1. Tuulia T. - Ceiriosen Gwendelyn (A) 
2. Disa (VRL-03335) - Velvetie van de Woestijn (PB) 
3. Elisa - Neidio Gwenyn Mêl (C) 
4. Tuulia T. - KW Siân (A) 
5. elen (VRL-01863) - Glanyrafon Tywod (D)
6. Tuulia T. - Gwynedd Aeronwen (PB)
7. Tinu (VRL-05594) - DD Valinor (D)
8. elen (VRL-01863) - Llygedyn Taliesin (D)
9. elen (VRL-01863) - Llygedyn Tlws Ffion (D)
10. Lissu T. (VRL-12701) - Cadogan Imaginaerum (D)
11. Tinu (VRL-05594) - Angren Mairon (D)
12. Tuulia T. - KW Cerridwyn (A)
13. Tinu (VRL-05594) - KW Saffir (A)
14. Tinu (VRL-05594) - Awena Rewa (B)
15. Disa (VRL-03335) - Cedion Frodo (B)
16. Disa (VRL-03335) - Glenwood Blodeuyn (B)
17. Veera R. - Hwiangerdd (D)
18. Tuulia T. - Sparklehex Aderthriel (A)
19. Veera R. - Glenwood Caramel Latte (B)
20. Elisa - Llwydcoed Coonan (D)
21. Veera R. - Llygedyn Hwdwch (D)

Luokka 1c. 100 cm

1. Elisa - Llanfoist Smyr Mount (D) 
2. Tuulia T. - Gwynedd Rheinallt (C) 
3. Tinu (VRL-05594) - DD Starshine (PB) 
4. elen (VRL-01863) - Llanbrynmair Iola Merlynia (D) 
5. Tinu (VRL-05594) - DD Elwing (B)
6. elen (VRL-01863) - Portmeirion Merch Fawr (D)
7. Disa (VRL-03335) - Llancarfan Mafon Coch (D)
8. Tinu (VRL-05594) - DD Varda (D)
9. Tuulia T. - Gwynedd Carwyn (A)
10. Disa (VRL-03335) - Glenwood Sienna (B)
11. Elisa - Bronington Nant-y-gollen (D)
12. Elisa - Sandbrook Leuci Mende (D)
13. Tuulia T. - Gwynedd Anwen (C)
14. Tuulia T. - Ceiriosen Amaethon (D)
15. elen (VRL-01863) - Garnoc Park Addien (D)
16. Disa (VRL-03335) - Glenwood Quite Easy (B)
17. elen (VRL-01863) - Riscalltyd Lynette (D)
18. Tuulia T. - Blackwoods Michigan (PB)
19. Tinu (VRL-05594) - DD Starry Sky (PB)
20. elen (VRL-01863) - Pearlcairn Nefoedd (D)
21. Disa (VRL-03335) - Glenwood Meleagant (B)
22. Tinu (VRL-05594) - Tuiskulan Eurwen (B)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. Mona Griffiths - Llanwenarth Lwcus Elsi (A) 
2. Tuulia T. - Spire Driger LAC (A) 
3. elen (VRL-01863) - Penlliau Llawrig (D) 
4. elen (VRL-01863) - Cedion Calon Y Seren (C) 
5. elen (VRL-01863) - Glasbury Druantia (D)
6. Disa (VRL-03335) - Brunnby Butterball (C)
7. Mona Griffiths - Llanwenarth Wyetta (A)
8. Tuulia T. - Maldwyn Bairrfhionn (A)
9. Mona Griffiths - Llanwenarth Royal Taigwynion (A)
10. Mona Griffiths - Llanwenarth Soffine (A)
11. Mona Griffiths - Llanwenarth Willow (A)
12. Disa (VRL-03335) - Twynnells Gretchen (B)
13. Disa (VRL-03335) - Anwenn Cadi (D)
14. Disa (VRL-03335) - Eirian Arabella (B)
15. Disa (VRL-03335) - Llancarfan Millyn Mair (C)
16. elen (VRL-01863) - Pontyfflach Efa (D)
17. elen (VRL-01863) - Anwell Llanberis (D)

Luokka 2b. Helppo B

1. Mona Griffiths - Llanwenarth Ddwer Morris (A) 
2. Meeri N. - Enlach Wicked Cherub (A) 
3. Lissu T. (VRL-12701) - Cadogan Imaginaerum (D) 
4. Mona Griffiths - Llanwenarth Carian Mai (A) 
5. lottis (VRL-13831) - Gilfaethwy (A) 
6. Veera R. - Hwiangerdd (D) 
7. Meeri N. - Rheinallt Snilli (A)
8. Tuulia T. - Llygedyn Valar (D)
9. Mona Griffiths - Llanwenarth Lacey Dai (A)
10. elen (VRL-01863) - Nid Aur Popeth Melyn (D)
11. Elisa - Llanfoist Smyr Mount (D)
12. Veera R. - Llygedyn Hwdwch (D)
13. Tuulia T. - Cedion Moondust (B)
14. elen (VRL-01863) - Pendri Dynes Dywyll (D)
15. Elisa - Middleton Mya (D)
16. Meeri N. - Enlach Venus in Venice (A)
17. Tuulia T. - Llewellyn Kay Alun (B)
18. Disa (VRL-03335) - Moylgrove Eleri (C)
19. elen (VRL-01863) - Ceindrych Ffreuer (D)
20. elen (VRL-01863) - Pontwydd Beca (D)
21. Meeri N. - Ergwilf Rewa (A)
22. Tuulia T. - Gwynedd Plentyn Bach (D)
23. Elisa - Sandbrook Leuci Mende (D)
24. Disa (VRL-03335) - Llancarfan Arthod (C)
25. Tuulia T. - Gwen Ias (PB)
26. Tinu (VRL-05594) - Awena Rewa (B)
27. Disa (VRL-03335) - Glenwood Clover (B)
28. Tinu (VRL-05594) - KW Saffir (A)
29. Mona Griffiths - Llanwenarth Terwyn Sawyer (A)
30. Elisa - Myricks Maelogan Gwyn (D)
31. elen (VRL-01863) - Gwraigyllyn Awel (D)
32. Elisa - Bronington Nant-y-gollen (D)
33. Disa (VRL-03335) - Seren Rhianedd Dawn (C)
34. Veera R. - Glenwood Caramel Latte (B)
35. Mona Griffiths - Llanwenarth Berwynfa (A)
36. Tinu (VRL-05594) - Vinhan Gruffudd (A)

Luokka 2c. Helppo A

1. Tuulia T. - HH's El Diamante (A) 
2. Disa (VRL-03335) - Renarde Rousse MPB (PB) 
3. elen (VRL-01863) - Mintymordd Rhamant (D) 
4. Elisa - Neidio Gwenyn Mêl (C) 
5. Tinu (VRL-05594) - Lunete 5594 (A) 
6. Tuulia T. - Gwalch Bleidd-Ddyn (D)
7. Lissu T. (VRL-12701) - Grimstad Norna (D)
8. Tuulia T. - Cedion Aethnen (B)
9. elen (VRL-01863) - Talog Cwci (D)
10. elen (VRL-01863) - Brynoch Big Evelyn (D)
11. Mona Griffiths - Llanwenarth Bryn Hadof (A)
12. Disa (VRL-03335) - Joyhofs Thjesthor (B)
13. Mona Griffiths - Llanwenarth Regent (A)
14. Tuulia T. - Adwr Disgleirio (A)
15. Mona Griffiths - Llanwenarth Master Prophet (A)
16. Tuulia T. - Cedion Siwan (C)
17. lottis (VRL-13831) - Ceiriosen Arwyn (D)
18. Mona Griffiths - Llanwenarth Twym Siarl (A)
19. Lissu T. (VRL-12701) - Llanllwni Brin (D)
20. Tinu (VRL-05594) - Angren Mairon (D)
21. Lissu T. (VRL-12701) - Crane Y Groes Sanctaidd (D)
22. Tinu (VRL-05594) - Angren Luned (A)
23. Disa (VRL-03335) - Felindre Cariad (B)
24. elen (VRL-01863) - Rhoswyhafn Llafrwynen (D)
25. Lissu T. (VRL-12701) - Crane Helreginn (D)
26. Elisa - Llancadle Anghrist (C)
27. Lissu T. (VRL-12701) - Crane Romanovna (PB)
28. Elisa - Monkswood Delwin John (D)
29. lottis (VRL-13831) - Hwy Tegeirian (D)
30. Elisa - Llwydcoed Coonan (D)
31. elen (VRL-01863) - Llansannor Gwenifer (D)
32. Elisa - Gwyndolen Kyle Max (C)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Tuulia T. - Ceiriosen Matholwch (A) 
2. Tinu (VRL-05594) - Angren Briallen (A) 
3. Disa (VRL-03335) - Glenwood Little Eagle (B)
4. Tinu (VRL-05594) - DD Eiluned (B)
5. Disa (VRL-03335) - Glenwood Blodeuyn (B)

Luokka 3b. 80 cm

1. Tuulia T. - Gwynedd Aeronwen (PB) 
2. Disa (VRL-03335) - Bayardo's Tyson (PB) 
3. elen (VRL-01863) - Glanyrafon Tywod (D) 
4. elen (VRL-01863) - Llygedyn Tlws Ffion (D)
5. Tuulia T. - Hartwig's Calina (B)
6. elen (VRL-01863) - Llygedyn Taliesin (D)
7. Tuulia T. - Aoibheall (D)
8. Tuulia T. - Pendri Anfon Fy Nghariad (D)
9. Tinu (VRL-05594) - Angren Arglwyddes (B)

Luokka 3c. 90 cm

1. elen (VRL-01863) - Pearlcairn Nefoedd (D) 
2. Tuulia T. - Gwynedd Clodock (A) 
3. elen (VRL-01863) - Riscalltyd Lynette (D) 
4. elen (VRL-01863) - Portmeirion Merch Fawr (D)
5. elen (VRL-01863) - Llanbrynmair Iola Merlynia (D)
6. Tinu (VRL-05594) - Angren Gwendolen (PB)
7. Tuulia T. - Farchog Ion (D)
8. Tuulia T. - Ceiriosen Myrddin Llewelyn (D)
9. elen (VRL-01863) - Garnoc Park Addien (D)
10. Tuulia T. - Llylves Andraste (D)
11. Tuulia T. - Llygedyn Auron (D)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. elen (VRL-01863) - Mawrfrydig Rhian (D) 
2. lottis (VRL-13831) - Hwy Tegeirian (D) 
3. elen (VRL-01863) - Hoskins Lucy (D) 
4. elen (VRL-01863) - Cefnporth Rosyn (D)
5. Tuulia T. - Farchog Ion (D)
6. Tuulia T. - Gwynedd Fáelán (PB)
7. Tuulia T. - Gwen Ias (PB)
8. elen (VRL-01863) - Brynn Braith (D)
9. elen (VRL-01863) - Ffawydd Gwenhwyr (D)
10. Tuulia T. - Llygedyn Merwyn (D)
11. Tuulia T. - Gwynedd Amerawdwr (D)
12. Disa (VRL-03335) - Llancarfan Arthod (C)

Luokka 4b. Vaativa

1. elen (VRL-01863) - Rhosyngardd Fenyw Fach (D) 
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Llygedyn Brise Fflur (D) 
3. Meeri N. - Merialeth Rewa (D) 
4. elen (VRL-01863) - Trawsfynydd Nanw (D)
5. elen (VRL-01863) - Townhill Roblin (D)
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Oldfinion Sirydd Cawr (D)
7. elen (VRL-01863) - Gwinnett Hendrenny (D)
8. elen (VRL-01863) - Cadocton Yestin (D)
9. Lissu T. (VRL-12701) - Llanllwni Brin (D)

Luokka 4c. Vaikea

1. elen (VRL-01863) - Blaenporth Brynmor (D) 
2. elen (VRL-01863) - Llangammarch Newton (D)
3. elen (VRL-01863) - Gwynfryn Gorlois (D)



Kilpailukalenteri 2022

15.10.2022 Lokakuun VWY-Cup - Avoinna!
15.09.2022 Syyskuun VWY-Cup - TT
15.08.2022 Elokuun VWY-Cup - TT
15.07.2022 Heinäkuun VWY-Cup - TT
15.06.2022 VWY Summer Championships - TT
15.05.2022 Toukokuun VWY-Cup - TT
15.04.2022 Huhtikuun VWY-Cup - TT
15.03.2022 Maaliskuun VWY-Cup - TT
15.02.2022 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2022 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!