Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Huhtikuun VWY-Cup 2022

Kilpailupäivä / VIP: 15.04.2022 / 10.04.2022
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 04/22

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. elen - Tirion Twedwr (D) 
2. Disa - Glenwood Éothain (B) 
3. Disa - Twynnells Gretchen (B) 
4. VRL-09334 - Neifion Peredur (C) 
5. elen - Hyleuddraith Gwen (D)
6. Elisa - Gwyndolen Kyle Max (C)
7. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)
8. Elisa - Monkswood Delwin John (D)
9. elen - Lilycove Cadwaladr (C)
10. elen - Aberscotch Awr Euraidd (D)
11. A. Sudenmaa - Neifion Staring At The Saturn Rings (PB)
12. Elisa - Myricks Maelogan Gwyn (D)
13. elen - Ffaglog Awydd (D)
14. Elisa - Middleton Mya (D)
15. A. Sudenmaa - Bainestoft May Wraith (PB)
16. Disa - Maldwyn Maverick (B)

Luokka 1b. 80 cm

1. Disa - Cedion Frodo (B) 
2. Elisa - Neidio Gwenyn Mêl (C) 
3. elen - Brynderwyn Brinnie (B) 
4. Veera R. - Glenwood Caramel Latte (B) 
5. Disa - Glenwood Quite Easy (B)
6. elen - Pearlcairn Nefoedd (D)
7. elen - Llygedyn Taliesin (D)
8. elen - Tirion Matholwch (D)
9. VRL-09334 - Vinhan Bog Myrtle (A)
10. elen - Portmeirion Merch Fawr (D)
11. VRL-09334 - Mo Duinne (B)
12. Elisa - Llwydcoed Coonan (D)
13. Veera R. - Hwiangerdd (D)
14. Veera R. - Llygedyn Hwdwch (D)
15. VRL-09334 - Vinhan Mab Darogan (A)
16. Veera R. - Macchiato (B)

Luokka 1c. 100 cm

1. elen - Tirion Bleddyn (D) 
2. elen - Tafarnparc Mawrth (D) 
3. Disa - Llancarfan Mafon Coch (D) 
4. elen - Troedrhiwfwch Hwyrdrwm (D)
5. Elisa - Llanfoist Smyr Mount (D)
6. Disa - Glenwood Sienna (B)
7. Disa - Glenwood Meleagant (B)
8. VRL-09334 - Caer Maco (B)
9. Elisa - Bronington Nant-y-gollen (D)
10. elen - Tirion Bob Amser (D)
11. Elisa - Sandbrook Leuci Mende (D)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D) 
2. elen - Tirion Folant (C) 
3. dani - Denllech Boudica (D) 
4. VRL-09334 - I Am Sherlocked (A)
5. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
6. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C)
7. Disa - Anwenn Cadi (D)
8. elen - Tirion Bwlch (D)
9. elen - Gwinnet Hendrenny (D)
10. dani - Arwen Undomiel Dawn (D)
11. Disa - Maldwyn Maverick (B)
12. elen - Valmaryan Eledhwen (C)
13. dani - Llanandras Mean Mr. Mustard (D)
14. VRL-09334 - Peakes Bananabanshee (A)
15. elen - Tirion Galarnad (D)

Luokka 2b. Helppo B

1. elen - Cadocton Yestin (D) 
2. Elisa - Sandbrook Leuci Mende (D) 
3. Meeri N. - Enlach Wicked Cherub (A) 
4. elen - Tirion Gweneth (D) 
5. VRL-09334 - Felindre Llediaith (B) 
6. Veera R. - Macchiato (B)
7. elen - Blaenporth Brynmor (D)
8. Meeri N. - Ergwilf Rewa (A)
9. Veera R. - Hwiangerdd (D)
10. Disa - Brunnby Butterball (C)
11. Disa - Derynant Eirianedd (A)
12. Elisa - Myricks Maelogan Gwyn (D)
13. VRL-09334 - Vinhan Bog Myrtle (A)
14. VRL-09334 - Rushock Sparkle In The Dark (D)
15. Veera R. - Glenwood Caramel Latte (B)
16. Meeri N. - Rheinallt Snilli (A)
17. elen - Tirion Awena (D)
18. Disa - Glenwood Precious (B)
19. Disa - Glenwood Clover (B)
20. elen - Tirion Crwst (D)
21. Disa - Moylgrove Eleri (C)
22. A. Sudenmaa - Bainestoft May Wraith (PB)
23. Elisa - Bronington Nant-y-gollen (D)
24. Meeri N. - Enlach Venus in Venice (A)
25. Elisa - Llanfoist Smyr Mount (D)
26. Veera R. - Llygedyn Hwdwch (D)
27. VRL-09334 - Vinhan Mab Darogan (A)
28. Elisa - Middleton Mya (D)

Luokka 2c. Helppo A

1. elen - Tirion Dwndwr (D) 
2. dani - Petit Milton (PB) 
3. dani - Aymes Lluwchaiarn (B) 
4. Disa - Llancarfan Ffraid Elan (D) 
5. VRL-09334 - Rushock Glamdring (D)
6. Elisa - Llancadle Anghrist (C)
7. Disa - Iorwerth Arian Dawn (C)
8. dani - Dawn Asterella (D)
9. VRL-09334 - Caer Maco (B)
10. Elisa - Gwyndolen Kyle Max (C)
11. Disa - Felindre Cariad (B)
12. elen - Nesta Lind (D)
13. Elisa - Llwydcoed Coonan (D)
14. Elisa - Neidio Gwenyn Mêl (C)
15. elen - Tirion Llweriadd (D)
16. dani - Umbriel Dawn (D)
17. VRL-09334 - Myneth Lynn Bithell (D)
18. dani - Dawn Basilica (D)
19. Elisa - Monkswood Delwin John (D)
20. VRL-09334 - Llygedyn Mintys Yr Ardir (D)
21. Disa - Joyhofs Thjesthor (B)
22. elen - Tirion Tywysoges Calonnau (D)
23. elen - Tirion Triog Melyn (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. elen - Tregaron Humphrey (B) 
2. elen - Ffaglog Awydd (D) 
3. elen - Aberscotch Awr Euraidd (D)
4. Disa - Glenwood Blodeuyn (B)
5. Disa - Twynnells Gretchen (B)
6. elen - Lilycove Cadwaladr (C)
7. elen - Hyleuddraith Gwen (D)
8. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A)

Luokka 3b. 80 cm

1. Tiikeri - Cave's Machlud (C) 
2. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB) 
3. elen - Ffantywi Trevelyan (D) 
4. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
5. elen - Troedrhiwfwch Hwyrdrwm (D)
6. elen - Glanyrafon Tywod (D)
7. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
8. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
9. elen - Tafarnparc Mawrth (D)

Luokka 3c. 90 cm

1. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B) 
2. elen - Rhafnwydden (D) 
3. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
4. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
5. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
6. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. VRL-09334 - Peakes Strawberrybunny (A) 
2. VRL-09334 - Peakes Bananabanshee (A) 
3. C. Bradshaw - Ouroboros (D) 
4. Disa - Llancarfan Arthod (C)
5. VRL-09334 - Rushock Sparkle In The Dark (D)
6. elen - Tirion Dwndwr (D)
7. elen - Valmaryan Eledhwen (C)
8. VRL-09334 - New York, I Love You (B)
9. elen - Tirion Llweriadd (D)
10. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A)
11. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
12. elen - Tirion Brenin Ddu (D)
13. elen - Tirion Triog Melyn (D)

Luokka 4b. Vaativa

1. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB) 
2. VRL-09334 - Llundein Melin Glyn Iau (D) 
3. elen - Talog Cwci (D) 
4. Meeri N. - Merialeth Rewa (D) 
5. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
6. C. Bradshaw - Rushock Paper Moon (B)
7. VRL-09334 - Rushock Glamdring (D)
8. elen - Castellstryd Bryony (C)
9. elen - Nid Aur Popeth Melyn (D)
10. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
11. VRL-09334 - Hobbesknoll Bwci Bo (D)
12. elen - Penlley Marigold (C)
13. C. Bradshaw - Brinmore Siw Sioned (A)
14. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
15. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
16. elen - Feillionllwybr Ionawr (C)

Luokka 4c. Vaikea

1. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B) 
2. elen - Rhoswyhafn Llafrwynen (D) 
3. elen - Trawsfynydd Nanw (D)
4. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
5. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
6. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)



Kilpailukalenteri 2023

15.01.2023 Tammikuun VWY-Cup - TT
15.02.2023 Helmikuun VWY-Cup - Kutsu auki!

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay