VWY-Cup

15.07.2018 VWY-Cup

Kilpailupäivä / VIP : 15.07.2018 / 10.07.2018
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)

 

Osallistumisrajoitukset

-- Avoinna vain welshponeille, sektiot A-D & WPB
-- 100 ratsukkoa / luokka
-- 5 ponia / omistaja / luokka
-- 1 poni / 1 luokka / laji
-- Yksi poni saa osallistua kahteen eri lajiin
-- Omistajalla VRL-tunnus pakollinen
-- Ilmoitathan mukaan ainoastaan omistuksessasi olevia poneja

 

Luokat

Esteratsastus
Luokka 1a. re 60cm
Luokka 1b. re 80cm
Luokka 1c. re 100cm

Kouluratsastus
Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus
Luokka 3a. Tutustumisluokka
Luokka 3b. Helppo
Luokka 3c. CIC1

Valjakkoajo
Luokka 4a. Noviisi koulukoe
Luokka 4b. Vaativa koulukoe
Luokka 4c. Vaikea koulukoe

 

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup kk/vuosi

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja (VRL-00000) - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB

Esim.
Luokka 1b.
Kida (VRL-08368) - Idris Cadell (A)

 

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. re 60cm

1. Elli L. (VRL-14207) - Lai'e Biscuit (A) 
2. Disa (VRL-03335) - Pencalow Mistral (B) 
3. Anarchy (VRL-14465) - Mitrim (B) 
4. Anarchy (VRL-14465) - Anfarwol Darylis (B) 
5. elen (VRL-01863) - Onnenkengän Angharad (D) 
6. Anarchy (VRL-14465) - Garreg Werthfawr (A)
7. elen (VRL-01863) - Llygedyn Meillion Meidr (D)
8. Anarchy (VRL-14465) - Sillafu (A)
9. Uppe (VRL-11253) - Vinhan Sirius (A)
10. Anarchy (VRL-14465) - Wraith (A)
11. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Dafydd (D)
12. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn (D)
13. Eigra (VRL-06934) - Arian Camau Llithrig (A)
14. Uppe (VRL-11253) - Royalbrook Davin (D)
15. elen (VRL-01863) - Llygedyn Calon Perl (D)
16. Jannica (VRL-04799) - KW Codestar (A)
17. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Contessa (A)
18. Elli L. (VRL-14207) - Holywell Sunrise (A)
19. Jannica (VRL-04799) - Tycroes Moon Dust (B)
20. Jannica (VRL-04799) - Pencalow Valiant (D)
21. Uppe (VRL-11253) - Cadogan Divida (A)
22. Heidi (VRL-02877) - Merelin (A)
23. Uppe (VRL-11253) - Brunnby Isadora (B)
24. Disa (VRL-03335) - Glenwood Rose Cariad (B)
25. Disa (VRL-03335) - Derynant Eirianedd (A)
26. Disa (VRL-03335) - Aberhowell Downy Rose (B)
27. Eigra (VRL-06934) - Rhediad Nerys (A)
28. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Sophie (A)
29. Uppe (VRL-11253) - Vinhan Casper (A)
30. Disa (VRL-03335) - Glenwood Merrill (B)
31. Elli L. (VRL-14207) - Rhown Gwenyth (A)
32. elen (VRL-01863) - Llygedyn Elfennaidd (D)

Luokka 1b. re 80cm

1. Disa (VRL-03335) - Cedion Royal Jewel (B) 
2. Disa (VRL-03335) - Sjöbackas Eryr Aur (B) 
3. Eigra (VRL-06934) - Arian Mwyar (D) 
4. Jannica (VRL-04799) - Briallen LAC (D) 
5. Disa (VRL-03335) - Glenwood Cloudberry (B) 
6. elen (VRL-01863) - Echreiddig Llances KV (D)
7. Anarchy (VRL-14465) - Huarwar (B)
8. Jannica (VRL-04799) - Eiddof Tywysog (A)
9. elen (VRL-01863) - Alegre's Tedwen (D)
10. Jannica (VRL-04799) - Pikkupellon Saphir (PB)
11. Elli L. (VRL-14207) - KW Tremont (A)
12. Elli L. (VRL-14207) - Danau Hywel (A)
13. Eigra (VRL-06934) - Pencalow Meredydd (D)
14. Jannica (VRL-04799) - Blackwoods Rubini (PB)
15. TK (VRL-00555) - Ffion Colwyn (D)
16. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Sally (A)
17. Eigra (VRL-06934) - Arian Dafina (C)
18. elen (VRL-01863) - Llygedyn Brisen Fflur (D)
19. Anarchy (VRL-14465) - Blackwood Llandeilo (B)
20. Eigra (VRL-06934) - Arian Disgyn Seren (D)
21. Kida (VRL-08368) - Cedion Aron Wren (B)
22. elen (VRL-01863) - Llwyrddwrg Dawn (D)
23. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Ofydd (D)
24. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Last Hope (A)
25. elen (VRL-01863) - Anfarwol Gaia (D)
26. Heidi (VRL-02877) - Cedion Cassiopeia (B)
27. Disa (VRL-03335) - Celinda (PB)
28. becas. (VRL-14724) - Bir Cox (B)
29. Anarchy (VRL-14465) - Fortunate Son (B)
30. Elli L. (VRL-14207) - Ebbw Vale Eurion (A)
31. Eigra (VRL-06934) - Arian Rhwystredig (D)
32. Anarchy (VRL-14465) - Ffug Peredur (B)
33. Anarchy (VRL-14465) - Iona Melangell (B)

Luokka 1c. re 100cm

1. TK (VRL-00555) - Dyffryn yr Elvish (D) 
2. Jannica (VRL-04799) - A.D. Everlasting Joy (D) 
3. Eigra (VRL-06934) - Llygedyn Gaenor (D) 
4. Heidi (VRL-02877) - Llygedyn Galahad (D) 
5. TK (VRL-00555) - Del Eithwen (D) 
6. Anarchy (VRL-14465) - Guinglain Arwyn (D)
7. Anarchy (VRL-14465) - Emrys (D)
8. Eigra (VRL-06934) - Arian Breinn Teigr (D)
9. Eigra (VRL-06934) - Cedion Vaughn (C)
10. elen (VRL-01863) - Merchen Ffaeth Dawn (D)
11. Kida (VRL-08368) - Pencalow Livia (PB)
12. Disa (VRL-03335) - Saskia Margaux (PB)
13. Kida (VRL-08368) - Pencalow Galant (PB)
14. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Twinklegleam (B)
15. Eigra (VRL-06934) - Arian Miss Lilybet (D)
16. TK (VRL-00555) - Iarth Ffay (D)
17. Jannica (VRL-04799) - Criallt Eiddwen Comet (D)
18. Eigra (VRL-06934) - Arian Syvwlch (D)
19. Anarchy (VRL-14465) - Inconspicuous (B)
20. Anarchy (VRL-14465) - Baddon (D)
21. TK (VRL-00555) - Wlas Eena (D)
22. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade (B)
23. TK (VRL-00555) - Iarth Ceredig (D)
24. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Meriadoc (C)
25. elen (VRL-01863) - Llygedyn Tringad (D)
26. elen (VRL-01863) - Llygedyn Brenin Goch (D)
27. Disa (VRL-03335) - Pencalow Carmilo (B)
28. elen (VRL-01863) - Llygedyn Rheged Lwc (D)
29. Anarchy (VRL-14465) - Inuysybel (B)
30. elen (VRL-01863) - Llygedyn Gwenllaith (D)
31. Kida (VRL-08368) - Pencalow Holly (B)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. elen (VRL-01863) - Cedion Nerys (C) 
2. elen (VRL-01863) - Cedion Llancesig (C) 
3. TK (VRL-00555) - Hafwen Dawn (A) 
4. Elli L. (VRL-14207) - Topsham Wind Whistler (A) 
5. Uppe (VRL-11253) - Vinhan Casper (A)
6. Jannica (VRL-04799) - KW Codestar (A)
7. Jannica (VRL-04799) - Eira Wen Ion (A)
8. Uppe (VRL-11253) - Cadogan Divida (A)
9. elen (VRL-01863) - Cedion Caeau Elysian (C)
10. Disa (VRL-03335) - Llancastle Moelwen (C)
11. Uppe (VRL-11253) - Vinhan Sirius (A)
12. Uppe (VRL-11253) - Royalbrook Davin (D)
13. Jannica (VRL-04799) - The Great Vanilj (A)
14. Elli L. (VRL-14207) - Derwen Creme de la Creme (A)
15. Elli L. (VRL-14207) - Holywell Sunrise (A)
16. Disa (VRL-03335) - Merrion Marchog Du (C)
17. elen (VRL-01863) - Llestri Gwerthfawr Dawn (C)
18. Heidi (VRL-02877) - Merelin (A)
19. Elli L. (VRL-14207) - KW Orlantha (A)
20. Elli L. (VRL-14207) - Llwydd Eleri (A)
21. Jannica (VRL-04799) - Tirion Nant (D)
22. Uppe (VRL-11253) - Brunnby Isadora (B)
23. Jannica (VRL-04799) - Asyn Arwr (D)
24. elen (VRL-01863) - Cedion Calon Ddraig (C)

Luokka 2b. Helppo B

1. Disa (VRL-03335) - Cedion Birdie (B) 
2. elen (VRL-01863) - FGW Etifedd Yr Orsed (D) 
3. elen (VRL-01863) - Llygedyn Brithni (D) 
4. Heidi (VRL-02877) - Cedion Cassiopeia (B) 
5. Kida (VRL-08368) - Pencalow Holly (B) 
6. Jannica (VRL-04799) - Maplepath's You-Know-Who (PB)
7. Eigra (VRL-06934) - Pencalow Meredydd (D)
8. Jannica (VRL-04799) - Mewian Daned (D)
9. Kida (VRL-08368) - Lloeren Trefor (A)
10. Meeri N. (VRL-02160) - Ergwilf Rewa (A)
11. Kida (VRL-08368) - Cedion Moira (A)
12. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Lambrini (A)
13. Elli L. (VRL-14207) - Goleubryd Seren (A)
14. TK (VRL-00555) - Del Eithwen (D)
15. elen (VRL-01863) - Siana Merlin Afon (D)
16. becas. (VRL-14724) - Yazim ág (A)
17. Disa (VRL-03335) - Glenwood Little Eagle (B)
18. Jannica (VRL-04799) - Mewian Denley (A)
19. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Sally (A)
20. Eigra (VRL-06934) - Arian Bengaled (D)
21. Meeri N. (VRL-02160) - Gwawr Snilli (A)
22. Meeri N. (VRL-02160) - Rheinallt Snilli (A)
23. Jannica (VRL-04799) - Mewian Maxwell (A)
24. elen (VRL-01863) - FGW Brenin Y Goedwig Mynydd (D)
25. Elva (VRL-14586) - PP's Megara (A)
26. Eigra (VRL-06934) - Arian Ifanna (D)
27. Disa (VRL-03335) - Rhydderfel Ceredig (D)
28. Eigra (VRL-06934) - Arian Mwyar (D)
29. Elli L. (VRL-14207) - Lai'e Biscuit (A)
30. Eigra (VRL-06934) - Arian Cynfarch (D)
31. Kida (VRL-08368) - Pencalow Misty May (A)
32. elen (VRL-01863) - FGW Llwynog Rhwd Bach (D)
33. Jannica (VRL-04799) - Gancanagh (C)
34. TK (VRL-00555) - Ffion Colwyn (D)
35. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Bluebell (A)

Luokka 2c. Helppo A

1. Anarchy (VRL-14465) - Invincible (PB) 
2. elen (VRL-01863) - Dulwen Ddu 1727 (D) 
3. Jannica (VRL-04799) - Le Petit Blanc MPB (PB) 
4. Jannica (VRL-04799) - Faron BRE (PB) 
5. Eigra (VRL-06934) - Gwalch Mefus (D) 
6. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Dafydd (B)
7. Jannica (VRL-04799) - Addfyn (B)
8. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Miss Macy (B)
9. Eigra (VRL-06934) - Arian Ceirios (D)
10. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Red Poppy (B)
11. Eigra (VRL-06934) - Arian Diwrnod Llawen (D)
12. Jannica (VRL-04799) - Blackwoods Bel Erie (PB)
13. elen (VRL-01863) - Llygedyn Pelydru (D)
14. Meeri N. (VRL-02160) - Arthfael Snilli (D)
15. TK (VRL-00555) - MRP Miss Wait (PB)
16. TK (VRL-00555) - Iarth Ffay (D)
17. TK (VRL-00555) - Dyffryn yr Elvish (D)
18. Kida (VRL-08368) - Pencalow Livia (PB)
19. Heidi (VRL-02877) - Llygedyn Galahad (D)
20. Elli L. (VRL-14207) - Brunnby Pantheon (B)
21. Eigra (VRL-06934) - Arian Môr-Forwyn (D)
22. elen (VRL-01863) - Llygedyn Hâf Limrig (D)
23. TK (VRL-00555) - Iarth Ceredig (D)
24. elen (VRL-01863) - BF Mil Primax (D)
25. elen (VRL-01863) - Llygedyn Roslyn (D)
26. Elli L. (VRL-14207) - Glenwood Maeve (B)
27. Kida (VRL-08368) - Pencalow Galant (PB)
28. Meeri N. (VRL-02160) - Dirwyn Anwar Fflergant (D)
29. TK (VRL-00555) - Wlas Eena (D)
30. Eigra (VRL-06934) - Pencalow Fercos (D)
31. Elli L. (VRL-14207) - Siana Redwick (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. Tutustumisluokka

1. Disa (VRL-03335) - Prinz van de Woestijn (PB) 
2. Anarchy (VRL-14465) - Wraith (A) 
3. Anarchy (VRL-14465) - Huarwar (B) 
4. Anarchy (VRL-14465) - Ffug Peredur (B)
5. Anarchy (VRL-14465) - Sillafu (A)
6. elen (VRL-01863) - Llygedyn Rheged Lwc (D)
7. Jannica (VRL-04799) - Pencalow Coco (B)
8. Anarchy (VRL-14465) - Fortunate Son (B)
9. elen (VRL-01863) - Merchen Ffaeth Dawn (D)
10. elen (VRL-01863) - Llygedyn Brenin Goch (D)
11. elen (VRL-01863) - Llygedyn Tringad (D)
12. elen (VRL-01863) - Llygedyn Gwenllaith (D)

Luokka 3b. Helppo

1. elen (VRL-01863) - Heiriog Mererid (D) 
2. elen (VRL-01863) - Cennydd Merfyn (D) 
3. Jannica (VRL-04799) - Congratz to Vinny (PB) 
4. Anarchy (VRL-14465) - Penllyn Binion Yspadaden (B)
5. Jannica (VRL-04799) - Nerys Rhian (B)
6. Jannica (VRL-04799) - Sweet Serenity AD (A)
7. elen (VRL-01863) - Goleydydd Llowri (D)
8. elen (VRL-01863) - Glanmor Edwyn (D)
9. Anarchy (VRL-14465) - Iona Melangell (B)
10. Anarchy (VRL-14465) - Blackwood Llandeilo (B)
11. Anarchy (VRL-14465) - Garreg Werthfawr (A)
12. Anarchy (VRL-14465) - Anfarwol Darylis (B)
13. Jannica (VRL-04799) - Bethesda Wilde Ollie (B)
14. Jannica (VRL-04799) - Mewian Denley (D)
15. elen (VRL-01863) - Drysornant White Dragon (D)

Luokka 3c. CIC1

1. Jannica (VRL-04799) - A.D. Everlasting Joy (D) 
2. elen (VRL-01863) - Llygedyn Caredd Echnos (D) 
3. Anarchy (VRL-14465) - Guinglain Arwyn (D) 
4. elen (VRL-01863) - Criallt Llynsenw Llyr (D)
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Ocean Diamond (A)
6. Anarchy (VRL-14465) - Emrys (D)
7. TK (VRL-00555) - MRP Miss Wait (PB)
8. Anarchy (VRL-14465) - Baddon (D)
9. Jannica (VRL-04799) - Le Petit Blanc MPB (PB)
10. elen (VRL-01863) - Criallt Claer Igerna (D)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi koulukoe

1. Elli L. (VRL-14207) - Sheval Merry Mistletoe (A) 
2. Anarchy (VRL-14465) - Inuysybel (B) 
3. Elli L. (VRL-14207) - A.D. Earl August (A) 
4. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Brielle (A)
5. Anarchy (VRL-14465) - Invincible (PB)
6. Anarchy (VRL-14465) - Mitrim (B)
7. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Contessa (A)
8. Jannica (VRL-04799) - Tycroes Moon Dust (B)
9. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys (D)
10. Jannica (VRL-04799) - Eden AD (B)
11. Anarchy (VRL-14465) - Inconspicuous (B)
12. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Sophie (A)
13. Anarchy (VRL-14465) - Penllyn Binion Yspadaden (B)
14. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn (D)
15. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade (B)

Luokka 4b. Vaativa koulukoe

1. Jannica (VRL-04799) - Sweet Mandy (B) 
2. Jannica (VRL-04799) - Gwirion LO (B) 
3. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel (D)
4. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon (D)
5. Meeri N. (VRL-02160) - Merialeth Rewa (D)
6. Jannica (VRL-04799) - Bethesda Wilde Ollie (B)

Luokka 4c. Vaikea koulukoe

1. Jannica (VRL-04799) - Eiddof Tywysog (A) 

 

Ulkoasu © VRL-08368       Tausta © Subtle Patterns       virtuaalitalli / a sim-game stable