Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Heinäkuun VWY-Cup 2022

Kilpailupäivä / VIP: 15.07.2022 / 10.07.2022
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 07/22

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. Sirpa - Melinwr Ion (A) 
2. Sirpa - Danadl Poethion Ion (A) 
3. elen - Tirion Matholwch (D) 
4. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
5. elen - Tirion Anweledyn (D)
6. Sirpa - Cyfandir Ion (A)
7. Disa - Maldwyn Maverick (B)
8. elen - Tirion Llysiau Enid (D)
9. Sirpa - Ysgeidiau Llwyd Ion (A)
10. Sirpa - Teàrlach Ion (A)
11. elen - Tirion Gwenhwyvach (D)
12. Disa - Cedion Rockaway (B)
13. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
14. elen - Tirion Twt Twt (D)

Luokka 1b. 80 cm

1. Sirpa - Criallt Melynfaen (D) 
2. A. Sudenmaa - Neifion Sonovawitch! (PB) 
3. elen - Lilycove Cadwaladr (C) 
4. elen - Tirion Tewdwr (D) 
5. Sirpa - Eriador Ion (PB)
6. elen - Tirion Merywen (C)
7. Lissu T. - Cadogan Imaginaerum (D)
8. A. Sudenmaa - Neifion Staring At The Saturn Rings (PB)
9. Sirpa - Rhith Anghywir Ion (B)
10. elen - Tirion Bleddyn (D)
11. Sirpa - Adfywiad Ion (C)
12. serena - Vinhan Bog Myrtle (A)
13. elen - Tirion Bob Amser
14. serena - Vinhan Mab Darogan (A)
15. Sirpa - Yn Llymach Ion (D)
16. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)

Luokka 1c. 100 cm

1. elen - Pencalow Danbrann (C) 
2. elen - Llygedyn Taliesin (D) 
3. Sirpa - Genethaidd Ion (B) 
4. serena - Maldwyn Eärendil (D)
5. serena - Caer Maco (B)
6. elen - Rhafnwydden (D)
7. serena - I Am Sherlocked (A)
8. Sirpa - Drychiolaeth Ion (B)
9. Sirpa - Cloudfield Falling Star (B)
10. Sirpa - Arf Marwol Ion (PB)
11. Sirpa - Nid Hunllef Ion (B)
12. elen - Llygedyn Tlws Ffion (D)
13. Lissu T. - Nordseth Halonium (PB)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. elen - Tirion Drudwen (D) 
2. serena - I Am Sherlocked (A) 
3. Disa - Cadeiriau Tanwen (C) 
4. elen - Tirion Crearwy (D)
5. Disa - Llancarfan Hefina (D)
6. Disa - Llancarfan Seren Iarlles (C)
7. Sirpa - Mae'r Gaeaf Yn Dod Ion (A)
8. Sirpa - Criallt Hwyrol Weddi (D)
9. elen - Tirion Fflur (D)
10. Sirpa - Unbenwr Ion (A)
11. elen - Tirion Llawenydd (D)
12. elen - Tirion Llowri (D)
13. Sirpa - Diamwnt Garw Ion (A)
14. serena - Peakes Bananabanshee (A)
15. Sirpa - Gwas Y Neidr Ion (D)

Luokka 2b. Helppo B

1. serena - New York, I Love You (B) 
2. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C) 
3. Disa - Anwenn Cadi (D) 
4. Lissu T. - Nordseth Halonium (PB) 
5. elen - Tirion Crwst (D)
6. Lissu T. - Skjæregård Ishavsreddik (C)
7. Sirpa - Pencalow Afanen (D)
8. elen - Tirion Awena (D)
9. Sirpa - Wynebgaledwch Ion (A)
10. Disa - Glenwood Carnation (B)
11. Sirpa - Pencalow Glesni (D)
12. serena - Rushock Sparkle In The Dark (D)
13. Sirpa - Llygedyn Aeriaid Y Gwanwyn (D)
14. Sirpa - Cawod O Genllysg Ion (A)
15. elen - Tirion Tywysoges Calonnau (D)
16. A. Sudenmaa - Bainestoft May Wraith (PB)
17. serena - Felindre Llediaith (B)
18. elen - Tirion Triog Melyn (D)
19. elen - Tirion Llweriadd (D)
20. serena - Vinhan Bog Myrtle (A)
21. Lissu T. - Cadogan Imaginaerum (D)

Luokka 2c. Helppo A

1. elen - Tirion Bwlch (D) 
2. serena - Caer Maco (B) 
3. Sirpa - Pencalow Ugo (D) 
4. elen - Tirion Tafod Aur (D) 
5. Lissu T. - Crane Helreginn (D)
6. serena - Rushock Glamdring (D)
7. elen - Tirion Galarnad (D)
8. elen - Tirion Brenin Ddu (D)
9. serena - Llundein Melin Glyn Iau (D)
10. Sirpa - Colli Mewn Meddwl Ion (B)
11. Sirpa - Cloudfield Falling Star (B)
12. serena - Llygedyn Mintys Yr Ardir (D)
13. Disa - Llancarfan Ffraid Elan (D)
14. elen - Tirion Newid Calon (D)
15. Sirpa - Criallt Nenfwd (D)
16. Lissu T. - Grimstad Norna (D)
17. Disa - Glenwood Clover (B)
18. Disa - Eirian Arabella (B)
19. Lissu T. - Llanllwni Brin (D)
20. Lissu T. - Crane Romanovna (PB)
21. Lissu T. - Crane Y Groes Sanctaidd (D)
22. Sirpa - Ariannaid Ion (B)
23. serena - Perlepont Elvenglow (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A) 
2. Sirpa - Gorwynt Ion (A) 
3. Sirpa - Aur A Phlatinwm Ion (A)
4. Sirpa - Wisgi Bwrbon Ion (A)
5. Sirpa - Scandic Thunderstorm (A)
6. Sirpa - Vinhan Tarragon (A)
7. Tiikeri - Brenhines Cave (D)
8. Tiikeri - King of the Damned (D)

Luokka 3b. 80 cm

1. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB) 
2. Sirpa - Duw Peryglus Ion (B) 
3. A. Sudenmaa - Neifion Staring At The Saturn Rings (PB) 
4. A. Sudenmaa - Neifion Sonovawitch! (PB)
5. Sirpa - Eriador Ion (PB)
6. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
7. Sirpa - Rhosyn Y Noson Ion (B)
8. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
9. Sirpa - Arf Marwol Ion (PB)
10. Sirpa - Genethaidd Ion (B)
11. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
12. Tiikeri - Cave's Machlud (C)

Luokka 3c. 90 cm

1. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B) 
2. Sirpa - Colli Mewn Meddwl Ion (B) 
3. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B) 
4. Sirpa - Buddugwr Ion (B)
5. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
6. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
7. Sirpa - Gwir Syml Ion (B)
8. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
9. Sirpa - Taflen Harddwch Ion (B)
10. Sirpa - Samwrai Lliw Golau Ion (B)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. serena - Peakes Bananabanshee (A) 
2. Sirpa - Paradwys Rhyfedd Ion (A) 
3. serena - Neifion Anglachel (C) 
4. Sirpa - Diffyg Ar Yr Haul Ion (D)
5. Sirpa - Môr Y Gaeaf Ion (A)
6. serena - New York, I Love You (B)
7. serena - Peakes Strawberrybunny (A)
8. C. Bradshaw - Ouroboros (D)
9. Sirpa - Ceirios Siapan Ion (B)
10. Disa - Nevern Emily (B)
11. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
12. Sirpa - Eboles Felen Dywyll Ion (D)
13. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A)
14. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
15. Tiikeri - King of the Damned (D)

Luokka 4b. Vaativa

1. Sirpa - Rhwydyn Yn Araf Ion (D) 
2. serena - Llygedyn Miragl Ioncyn (D) 
3. C. Bradshaw - Brinmore Siw Sioned (A) 
4. Sirpa - Lleuad Hunllef Ion (B)
5. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
6. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
7. Sirpa - Ymerawdwr Ion (A)
8. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
9. Sirpa - Uchelwyr Hynafol Ion (D)
10. Sirpa - Llus Duon Ion (A)
11. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
12. serena - Llundein Melin Glyn Iau (D)
13. serena - Rushock Glamdring (D)
14. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
15. C. Bradshaw - Rushock Paper Moon (B)

Luokka 4c. Vaikea

1. Sirpa - Pencalow Geraint Gwyn (D) 
2. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D) 
3. Tiikeri - Brenhines Cave (D) 
4. Sirpa - Methwsela Ion (D)
5. Sirpa - Mwrllwch Ion (D)
6. Sirpa - Moorgate Silverleaf (D)
7. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
8. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
9. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)
10. Sirpa - Pwysau Trwm Ion (D)



Kilpailukalenteri 2023

15.01.2023 Tammikuun VWY-Cup - TT
15.02.2023 Helmikuun VWY-Cup - Kutsu auki!

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay