Syyskuun VWY-Cup 2022
Kilpailupäivä / VIP: 15.09.2022 / 10.09.2022
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies
Osallistumisrajoitukset
- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB
- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin
Luokat
Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!
Esteratsastus
Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm
Kouluratsastus
Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A
Kenttäratsastus
Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm
Valjakkoajo
Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea
Osallistuminen
Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 09/22
Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)
Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!
Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)
Palkintoruusukkeet
Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO
Osallistujat & tulokset
Esteratsastus
Luokka 1a. 60 cm
1. Disa - Iarlaith Lind (B) 2. Disa - Glenwood Davy Jones (B) 3. elen - Tirion Gwenhwyvach (D) 4. Disa - Maldwyn Maverick (B) 5. Disa - Glenwood Hallows Eve (B) 6. elen - Tirion Matholwch (D) 7. elen - Tirion Twt Twt (D) 8. elen - Tirion Llysiau Enid (D) 9. elen - Tirion Anweledyn (D)
Luokka 1b. 80 cm
1. elen - Tirion Bleddyn (D) 2. elen - Lilycove Cadwaladr (C) 3. elen - Tirion Bob Amser (D) 4. elen - Tirion Tewdwr (D) 5. Disa - Seren Rhianedd Dawn (C) 6. elen - Tirion Merywen (C)
Luokka 1c. 100 cm
1. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D) 2. elen - Tirion Eiliad Euraidd (D) 3. Disa - Glenwood Blodeuyn (B) 4. elen - Tirion Lleulu (D) 5. elen - Tirion Bleiddian (D) 6. elen - Llygedyn Tlws Ffion (D) 7. elen - Llygedyn Taliesin (D)
Kouluratsastus
Luokka 2a. Helppo C
1. JP - Llanwenarth Marshall (A) 2. elen - Tirion Drudwen (D) 3. elen - Tirion Crearwy (D) 4. elen - Tirion Fflur (D) 5. Disa - Cadeiriau Tanwen (C) 6. Disa - Aberdaron Deiliog (C) 7. Disa - Llancarfan Seren Iarlles (C) 8. elen - Tirion Llawenydd (D) 9. elen - Tirion Llowri (D)
Luokka 2b. Helppo B
1. Disa - Llancarfan Hefina (D) 2. JP - Telyn Saffrwm (A) 3. elen - Tirion Triog Melyn (D) 4. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C) 5. Disa - Glenwood Carnation (B) 6. elen - Tirion Tywysoges Calonnau (D) 7. elen - Tirion Crwst (D) 8. elen - Tirion Gwenhwyvach (D) 9. Disa - Moylgrove Eleri (C) 10. elen - Tirion Llysiau Enid (D)
Luokka 2c. Helppo A
1. elen - Tirion Kenrick (D) 2. Disa - Glenwood Clover (B) 3. Disa - Eirian Arabella (B) 4. elen - Tirion Nwyd (D) 5. elen - Tirion Eryraidd (D) 6. elen - Tirion Newid Calon (D) 7. Disa - Brunnby Butterball (C) 8. elen - Tirion Tafod Aur (D) 9. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
Kenttäratsastus
Luokka 3a. 50 cm
Peruttu
Luokka 3b. 80 cm
1. elen - Brynderwyn Brinnie (B)
Luokka 3c. 90 cm
1. elen - Rhafnwydden (D)
Valjakkoajo
Luokka 4a. Noviisi
Peruttu
Luokka 4b. Vaativa
Peruttu
Luokka 4c. Vaikea
Peruttu