Lokakuun VWY-Cup 2022
Kilpailupäivä / VIP: 15.10.2022 / 10.10.2022
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies
Osallistumisrajoitukset
- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB
- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin
Luokat
Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!
Esteratsastus
Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm
Kouluratsastus
Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A
Kenttäratsastus
Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm
Valjakkoajo
Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea
Osallistuminen
Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 10/22
Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)
Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!
Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)
Palkintoruusukkeet
Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO
Osallistujat & tulokset
Esteratsastus
Luokka 1a. 60 cm
1. elen - Tirion Anweledyn (D) 2. elen - Tirion Matholwch (D) 3. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A) 4. elen - Tirion Gwenhwyvach (D) 5. JP - Tirion Skye (B) 6. elen - Tirion Twt Twt (D) 7. Disa - Glenwood Davy Jones (B) 8. elen - Tirion Llysiau Enid (D) 9. Disa - Iarlaith Lind (B) 10. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
Luokka 1b. 80 cm
1. elen - Lilycove Cadwaladr (C) 2. Kirsiina - Wyn Lowri Dawn (A) 3. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB) 4. Disa - Seren Rhianedd Dawn (C) 5. Disa - Maldwyn Maverick (B) 6. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB) 7. elen - Tirion Tewdwr (D) 8. Tiikeri - Cave's Machlud (C) 9. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A) 10. elen - Tirion Bob Amser (D) 11. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB) 12. elen - Tirion Bleddyn (D) 13. elen - Tirion Merywen (C)
Luokka 1c. 100 cm
1. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B) 2. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B) 3. elen - Llygedyn Taliesin (D) 4. elen - Tirion Bleiddian (D) 5. Disa - Glenwood Blodeuyn (B) 6. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D) 7. Tiikeri - Capten Golden Cave (B) 8. Kirsiina - Tirion Pembroke (B) 9. elen - Llygedyn Tlws Ffion (D) 10. elen - Tirion Eiliad Euraidd (D) 11. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B) 12. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D) 13. elen - Tirion Lleulu (D)
Kouluratsastus
Luokka 2a. Helppo C
1. JP - Llanwenarth Marshall (A) 2. elen - Tirion Crearwy (D) 3. Disa - Cadeiriau Tanwen (C) 4. elen - Tirion Fflur (D) 5. Disa - Llancarfan Seren Iarlles (C) 6. elen - Tirion Llowri (D) 7. Disa - Aberdaron Deiliog (C) 8. elen - Tirion Drudwen (D) 9. elen - Tirion Llawenydd (D)
Luokka 2b. Helppo B
1. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A) 2. JP - Llancarfan Cellweirydd (C) 3. JP - Gwydrawyr Cadoc (B) 4. elen - Tirion Llysiau Enid (D) 5. JP - Llanwenarth Gwael Annwyl (A) 6. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB) 7. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB) 8. Disa - Glenwood Carnation (B) 9. JP - Telyn Saffrwm (A) 10. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB) 11. elen - Tirion Tywysoges Calonnau (D) 12. Tiikeri - Cave's Machlud (C) 13. elen - Tirion Crwst (D) 14. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C) 15. elen - Tirion Rhiainfellt (D) 16. JP - Tirion Skye (B) 17. elen - Tirion Triog Melyn (D)
Luokka 2c. Helppo A
1. Kirsiina - Teirlo Berwynfa (B) 2. Kirsiina - Brynllydni Ethel (A) 3. Disa - Brunnby Butterball (C) 4. elen - Tirion Nwyd (D) 5. elen - Tirion Eryraidd (D) 6. Disa - Llancarfan Hefina (D) 7. elen - Tirion Newid Calon (D) 8. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D) 9. elen - Tirion Kenrick (D) 10. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B) 11. elen - Tirion Blodfresych (D) 12. Kirsiina - Baskerville Ciyde Aeron (C) 13. Disa - Eirian Arabella (B) 14. Kirsiina - Llannaur Precious (B) 15. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B) 16. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B) 17. Kirsiina - Marragoch Tesni (B) 18. Tiikeri - Capten Golden Cave (B) 19. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D) 20. Disa - Glenwood Clover (B)
Kenttäratsastus
Luokka 3a. 50 cm
1. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB) 2. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB) 3. Tiikeri - Cave Guinevere (PB)
Luokka 3b. 80 cm
1. Tiikeri - Capten Spare Cave (B) 2. elen - Brunnby Merlyn (C) 3. Tiikeri - King of the Damned (D) 4. Tiikeri - Mawreddog Cave (C) 5. elen - Tirion Merywen (C) 6. elen - Lilycove Cadwaladr (C) 7. elen - Brynderwyn Brinnie (B) 8. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A) 9. Tiikeri - Brenhines Cave (D)
Luokka 3c. 90 cm
1. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB) 2. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB) 3. Tiikeri - Cave Neifion (B) 4. elen - Rhafnwydden (D) 5. Tiikeri - Saskia Luxor (PB) 6. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB)
Valjakkoajo
Luokka 4a. Noviisi
1. JP - Pencalow Marged (C) 2. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A) 3. Tiikeri - Cave Guinevere (PB) 4. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
Luokka 4b. Vaativa
1. JP - Llancarfan Calondid (D) 2. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB) 3. JP - Rhediad Lady Anwen (C) 4. Tiikeri - Mawreddog Cave (C) 5. JP - Henfypont Tawela (D) 6. Tiikeri - King of the Damned (D) 7. Tiikeri - Cave Neifion (B) 8. Tiikeri - Capten Spare Cave (B) 9. JP - Rhediad Ambition (D) 10. JP - Llancarfan Cellweirydd (C)
Luokka 4c. Vaikea
1. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB) 2. Tiikeri - Saskia Luxor (PB) 3. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB) 4. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB) 5. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB)