Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Marraskuun VWY-Cup 2022

Kilpailupäivä / VIP: 15.11.2022 / 10.11.2022
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 11/22

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. elen - Tirion Gwenhwyvach (D) 
2. Dee - Probyn Tither (A) 
3. Katariina A. - Hiraeth Eirwen (D) 
4. elen - Tirion Matholwch (D) 
5. elen - Tirion Twt Twt (D)
6. elen - Tirion Llysiau Enid (D)
7. Dee - Avagdu Evyn (A)
8. Katariina A. - Hiraeth Hermes (A)
9. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
10. elen - Tirion Anweledyn (D)
11. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
12. Katariina A. - Moana's Ambrosia (A)
13. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
14. Katariina A. - Hiraeth Eifion (A)
15. Katariina A. - Hiraeth Eirian Rhosyn (A)
16. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A)

Luokka 1b. 80 cm

1. elen - Tirion Merywen (C) 
2. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A) 
3. elen - Rhafnwydden (D) 
4. Dee - Flellos Cynwyd (C) 
5. Katariina A. - Hiraeth Ezekiel (PB)
6. Disa - Seren Rhianedd Dawn (C)
7. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
8. Disa - Maldwyn Maverick (B)
9. Kirsiina - Wyn Lowri Dawn (A)
10. elen - Tirion Tewdwr (D)
11. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
12. Katariina A. - Charmy Dael (B)
13. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
14. Katariina A. - Morfydd Rhosyn KSR (A)
15. Disa - Iarlaith Lind (B)
16. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
17. Katariina A. - Hiraeth Hephaestus (A)
18. Katariina A. - Mynach Gwyn KSR (A)
19. elen - Tirion Bob Amser (D)

Luokka 1c. 100 cm

1. elen - Tirion Lleulu (D) 
2. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D) 
3. elen - Tirion Bleiddian (D) 
4. Katariina A. - Black Sabrina KSR (PB) 
5. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
6. Disa - Glenwood Blodeuyn (B)
7. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
8. Katariina A. - Hiraeth Charmer (B)
9. elen - Tirion Eiliad Euraidd (D)
10. Katariina A. - Hiraeth Safira (PB)
11. elen - Llygedyn Taliesin (D)
12. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)
13. Dee - Belvin Cradelmass (C)
14. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
15. Katariina A. - Hiraeth Friday (PB)
16. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)
17. Katariina A. - Hiraeth Fairytale (PB)
18. Kirsiina - Tirion Pembroke (B)
19. elen - Llygedyn Tlws Ffion (D)
20. Dee - Gorffennaf Cynefin (B)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. elen - Tirion Llowri (D) 
2. Disa - Llancarfan Seren Iarlles (C) 
3. Katariina A. - Selene KSR (A) 
4. Disa - Glenwood Cressida (B)
5. elen - Tirion Fflur (D)
6. elen - Tirion Crearwy (D)
7. Katariina A. - Malcolm KSR (A)
8. Disa - Llancarfan Morflaidd (C)
9. Katariina A. - Hiraeth Emerald (B)
10. Katariina A. - Hiraeth First Snow (A)
11. Katariina A. - Hiraeth Fairytale (PB)
12. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A)
13. elen - Tirion Llawenydd (D)
14. elen - Tirion Kennard (D)
15. Disa - Llancarfan Enwen (C)

Luokka 2b. Helppo B

1. Disa - Aberdaron Deiliog (C) 
2. Katariina A. - Namys Edwyn (A) 
3. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C) 
4. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A) 
5. elen - Tirion Llysiau Enid (D)
6. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
7. Disa - Northbridge Romance (B)
8. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
9. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
10. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
11. elen - Tirion Hedydd (D)
12. Kirsiina - Seren Saethu (B)
13. elen - Tirion Rhiainfellt (D)
14. Katariina A. - KW Meirion (A)
15. elen - Tirion Nesta (D)
16. Disa - Cadeiriau Tanwen (C)
17. Katariina A. - Hiraeth Cenaw Llew (D)
18. Disa - Glenwood Carnation (B)
19. Katariina A. - H.T. Del Llewes (D)
20. Katariina A. - Hiraeth Eirwen (D)
21. elen - Tirion Triog Melyn (D)

Luokka 2c. Helppo A

1. Dee - Flellos Cynwyd (C) 
2. Disa - Llancarfan Hefina (D) 
3. Dee - Heddwch Eleni (B) 
4. Kirsiina - Cadwallader Mairwen (C) 
5. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D) 
6. elen - Tirion Kenrick (D)
7. elen - Tirion Newid Calon (D)
8. Katariina A. - Charmy Dael (B)
9. elen - Tirion Eryraidd (D)
10. Kirsiina - Llewellyn Gwendolen (C)
11. Kirsiina - Baskerville Ciyde Aeron (C)
12. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
13. Katariina A. - Hiraeth Friday (PB)
14. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
15. elen - Tirion Nwyd (D)
16. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)
17. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
18. Kirsiina - Marragoch Tesni (B)
19. Kirsiina - Llannaur Precious (B)
20. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
21. elen - Tirion Blodfresych (D)
22. Disa - Eirian Arabella (B)
23. Katariina A. - Hiraeth Ezekiel (PB)
24. Katariina A. - Jackpot KSR (PB)
25. Disa - Glenwood Clover (B)
26. Dee - Gorffennaf Cynefin (B)
27. Katariina A. - Hiraeth Eminem (PB)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Katariina A. - KW Meirion (A) 
2. Disa - Glenwood Little Eagle (B) 
3. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A)
4. Katariina A. - Moana's Ambrosia (A)

Luokka 3b. 80 cm

1. elen - Brynderwyn Brinnie (B) 
2. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A) 
3. Katariina A. - Selene KSR (A)
4. Katariina A. - Hiraeth First Snow (A)
5. elen - Tirion Merywen (C)
6. elen - Brunnby Merlyn (C)
7. Tiikeri - Mawreddog Cave (C)
8. Tiikeri - King of the Damned (D)

Luokka 3c. 90 cm

1. Tiikeri - Cave Guinevere (PB) 
2. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB) 
3. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB) 
4. Katariina A. - Black Sabrina KSR (PB)
5. Katariina A. - Hiraeth Thunder (PB)
6. elen - Rhafnwydden (D)
7. Katariina A. - Hiraeth Emerald (B)
8. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB)
9. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. Katariina A. - Hiraeth Morwenna (A) 
2. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A) 
3. Katariina A. - Hiraeth Charmer (B) 
4. Katariina A. - Hiraeth Hermes (A)
5. Dee - Glasinfryn Arianell (D)
6. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
7. Katariina A. - Hiraeth Berwyn (A)
8. Katariina A. - Namys Edwyn (A)
9. Disa - Nevern Emily (B)

Luokka 4b. Vaativa

1. Kirsiina - Pritchard Glenyenn (C) 
2. Tiikeri - Mawreddog Cave (C) 
3. Tiikeri - Capten Spare Cave (B) 
4. Kirsiina - Llewellyn Gwendolen (C)
5. Katariina A. - Napoleon KSR (PB)
6. Dee - Gogyvwlch Llanreath (D)
7. Katariina A. - Hiraeth Thunder (PB)
8. Katariina A. - Hiraeth Meinwen (A)
9. Kirsiina - Pritchard Bethan (C)
10. Katariina A. - Hiraeth Hephaestus (A)
11. Kirsiina - Cadwallader Mairwen (C)
12. Kirsiina - Baskerville Ciyde Aeron (C)
13. Tiikeri - King of the Damned (D)
14. Katariina A. - Hiraeth Meiriona (D)
15. Tiikeri - Cave Neifion (B)

Luokka 4c. Vaikea

1. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB) 
2. Tiikeri - Cave Guinevere (PB) 
3. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB)
4. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB)
5. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB)



Kilpailukalenteri 2023

15.01.2023 Tammikuun VWY-Cup - TT
15.02.2023 Helmikuun VWY-Cup - Kutsu auki!

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay