Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

VWY Rotumestaruudet 2022

VWY Summer Championships 2022

Kilpailupäivä / VIP: 15.06.2022 / 10.06.2022
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- rotumestaruudet ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB
- rotumestaruudet ovat avoinna ainoastaan kvaalautuneille ratsukoille (Lue lisää täältä)

- rajattomasti osallistujia / luokka
- Yksi (1) luokka / laji / poni
- Neljä (4) lajia / poni
- max. 10 ponia / luokka / omistaja

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm
2. vaihe

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A
2. vaihe

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm
2. vaihe

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea
2. vaihe

Tapahtuman kulku

Ensimmäisen vaiheen luokkiin (luokat A-C) saa osallistua kaikki lajista hyväksytyn kvaalituloksen saaneet ponit. Joka lajin luokkavoittajat jatkavat toiseen vaiheeseen, jossa mittelöidään lajikohtaisesta mestaruusvoitosta.

Osallistuminen

Sähköpostiin [email protected], otsikolla VWY Championships 06/22

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!
Kvaalitulos tarkistetaan listalta, eikä sitä tarvitse ilmoittaa erikseen.


Esim.
Luokka 1b.
Kida (VRL-08368) - Idris Cadell (A)

Osallistujat & tulokset

VWY Summer Showjumping Champion: Tinu (VRL-05594) - DD Varda (D)
VWY Summer Dressage Champion: elen - Tirion Gweneth (D)
VWY Summer Cross Country Champion: Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)
VWY Summer Driving Champion: Meeri N. - Merialeth Rewa (D)
Onnea kesän rotumestaruuksien voittajille ja kiitos kaikille osallistujille!

rosette
rosette
rosette
rosette
Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
1. Disa - Glenwood Éothain (B)
2. Elisa - Middleton Mya (D)
3. indy - Penparc Golden Rock (B)
4. Elisa - Gwyndolen Kyle Max (C)
5. Elisa - Monkswood Delwin John (D)
6. elen - Riscalltyd Lynette (D)
7. elen - Llanbrynmair Iola Merlynia (D)
8. Tinu (VRL-05594) - Vinhan Gruffudd (A)
9. Elisa - Myricks Maelogan Gwyn (D)
10. elen - Brynderwyn Brinnie (B)
11. elen - Tregaron Humphrey (B)
12. indy - Glawog Grey Lady (A)
13. indy - Penparc Afanen (A)

Luokka 1b. 80 cm
1. elen - Garnoc Park Addien (D)
2. indy - Moana's Rhodri (B)
3. elen - Glanyrafon Tywod (D)
4. indy - Rhedyn Dawnsiwr Meillion (B)
5. Veera R. - Glenwood Caramel Latte (B)
6. Disa - Cedion Frodo (B)
7. elen - Tafarnparc Mawrth (D)
8. Elisa - Neidio Gwenyn Mêl (C)
9. indy - Brynderwyn Haul Neithiwr (B)
10. Disa - Twynnells Gretchen (B)
11. indy - Pencalow Red Cool (B)

Luokka 1c. 100 cm
1. Tinu (VRL-05594) - DD Varda (D)
2. elen - Llygedyn Tlws Ffion (D)
3. elen - Tirion Bleddyn (D)
4. indy - Sjöholmas Apricose (B)
5. elen - Tirion Twedwr (D)
6. Disa - Llancarfan Mafon Coch (D)
7. indy - Pencalow Magician (D)
8. Disa - Velvetie van de Woestijn (PB)
9. Tinu (VRL-05594) - DD Starshine (PB)
10. elen - Lilycove Cadwaladr (C)
11. Disa - Glenwood Meleagant (B)
12. Elisa - Llanfoist Smyr Mount (D)
13. Elisa - Sandbrook Leuci Mende (D)

2. vaihe (60 / 80 / 100 cm)
1. Tinu (VRL-05594) - DD Varda (D)
2. elen - Garnoc Park Addien (D)
3. Disa - Glenwood Éothain (B)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
1. elen - Tirion Gweneth (D)
2. Disa - Glenwood Éothain (B)
3. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
4. elen - Cadocton Yestin (D)
5. elen - Tirion Triog Melyn (D)
6. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
7. Tinu (VRL-05594) - DD Eiluned (B)
8. elen - Tirion Folant (C)
9. dani - Denllech Boudica (D)

Luokka 2b. Helppo B
1. Tinu (VRL-05594) - Vinhan Gruffudd (A)
2. Disa - Anwenn Cadi (D)
3. Veera R. - Hwiangerdd (D)
4. Elisa - Bronington Nant-y-gollen (D)
5. elen - Cedion Calon Y Seren (C)
6. Lissu T. - Cadogan Imaginaerum (D)
7. Elisa - Sandbrook Leuci Mende (D)
8. elen - Anwell Llanberis (D)
9. indy - Penparc Afanen (A)
10. elen - Mintymordd Rhamant (D)
11. elen - Penlliau Llawrig (D)
12. indy - Charad's Sinbad (A)
13. Meeri N. - Enlach Wicked Cherub (A)
14. Veera R. - Glenwood Caramel Latte (B)
15. Elisa - Llanfoist Smyr Mount (D)
16. Disa - Moylgrove Eleri (C)
17. Disa - Brunnby Butterball (C)

Luokka 2c. Helppo A
1. indy - Pencalow Magician (D)
2. elen - Tirion Dwndwr (D)
3. elen - Tirion Galarnad (D)
4. dani - Arwen Undomiel Dawn (D)
5. Tinu (VRL-05594) - Lunete 5594 (A)
6. dani - Dawn Asterella (D)
7. elen - Pendri Dynes Dywyll (D)
8. Elisa - Llancadle Anghrist (C)
9. indy - Dyffryn Ethereal (C)
10. elen - Nesta Lind (D)
11. Lissu T. - Grimstad Norna (D)
12. Elisa - Llwydcoed Coonan (D)
13. Disa - Llancarfan Ffraid Elan (D)
14. Disa - Renarde Rousse MPB (PB)
15. elen - Tirion Brenin Ddu (D)
16. dani - Umbriel Dawn (D)
17. elen - Llangammarch Newton (D)
18. dani - Petit Milton (PB)
19. Elisa - Neidio Gwenyn Mêl (C)
20. dani - Aymes Lluwchaiarn (B)

2. vaihe (Helppo C / Helppo B / Helppo A)
1. elen - Tirion Gweneth (D)
2. Tinu (VRL-05594) - Vinhan Gruffudd (A)
3. indy - Pencalow Magician (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
1. elen - Tregaron Humphrey (B)
2. Tinu (VRL-05594) - Angren Briallen (A)
3. elen - Brynderwyn Brinnie (B)
4. elen - Llanbrynmair Iola Merlynia (D)
5. Disa - Glenwood Blodeuyn (B)

Luokka 3b. 80 cm
1. Disa - Bayardo's Tyson (PB)
2. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
3. elen - Glanyrafon Tywod (D)
4. elen - Troedrhiwfwch Hwyrdrwm (D)
5. Tinu (VRL-05594) - Angren Arglwyddes (B)
6. elen - Ffantywi Trevelyan (D)
7. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
8. elen - Pearlcairn Nefoedd (D)
9. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)

Luokka 3c. 90 cm
1. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)
2. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
3. elen - Rhafnwydden (D)
4. elen - Ffaglog Awydd (D)
5. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
6. elen - Riscalltyd Lynette (D)
7. elen - Portmeirion Merch Fawr (D)

2. vaihe (50 / 80 / 90 cm)
1. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)
2. Disa - Bayardo's Tyson (PB)
3. elen - Tregaron Humphrey (B)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
1. elen - Blaenporth Brynmor (D)
2. elen - Rhosyngardd Fenyw Fach (D)
3. elen - Brynn Braith (D)
4. Disa - Llancarfan Arthod (C)
5. elen - Hoskins Lucy (D)
6. elen - Mawrfrydig Rhian (D)

Luokka 4b. Vaativa
1. Meeri N. - Merialeth Rewa (D)
2. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
3. elen - Cadocton Yestin (D)
4. elen - Ceinwen Gwyneira (C)
5. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
6. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
7. elen - Llansannor Gwenifer (D)
8. elen - Llangammarch Newton (D)

Luokka 4c. Vaikea
1. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
2. elen - Pontwydd Beca (D)
3. elen - Talog Cwci (D)
4. elen - Ceindrych Ffreuer (D)
5. elen - Rhoswyhafn Llafrwynen (D)
6. Tiikeri - Darlledu Newyddion Cave (B)

2. vaihe (Noviisi / Vaativa / Vaikea)
1. Meeri N. - Merialeth Rewa (D)
2. elen - Blaenporth Brynmor (D)
3. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)



Kilpailukalenteri 2022

15.10.2022 Lokakuun VWY-Cup - Avoinna!
15.09.2022 Syyskuun VWY-Cup - TT
15.08.2022 Elokuun VWY-Cup - TT
15.07.2022 Heinäkuun VWY-Cup - TT
15.06.2022 VWY Summer Championships - TT
15.05.2022 Toukokuun VWY-Cup - TT
15.04.2022 Huhtikuun VWY-Cup - TT
15.03.2022 Maaliskuun VWY-Cup - TT
15.02.2022 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2022 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!