Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Tammikuun VWY-Cup 2024

Kilpailupäivä / VIP: 15.01.2024 / 10.01.2024
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup KK/24

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A) 
2. indy - Rhedyn Phantome (A) 
3. elen - Tirion Morforwyn (D) 
4. elen - Tirion Tywysog O Tywyllwch (D) 
5. indy - Rhedyn Stardust (A)
6. elen - Tirion Siani (D)
7. Disa - Llancarfan Seren Iseult (C)
8. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
9. indy - Anfarwol Rhaegar (A)
10. elen - Tirion Kennard (D)
11. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
12. indy - Rhedyn Bara Brith (A)
13. elen - Tirion Excelsior (D)
14. Tiikeri - Lloeren Honeyvalley (A)
15. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A)
16. Tiikeri - Sweetheart Dael (C)
17. Disa - Glenwood Nectarine (B)

Luokka 1b. 80 cm

1. Tiikeri - Kastehelmen Samlet (PB) 
2. Disa - Glenwood Hallows Eve (B) 
3. elen - Tirion Eilian (D) 
4. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A) 
5. Disa - Glenwood Éowyn (B) 
6. elen - Tirion Hedwig (D)
7. josh - Hoodwinker Ree (B)
8. elen - Tirion Llili (D)
9. josh - Bychan Dwyryd Fflur (D)
10. indy - Glenwood Laverna (B)
11. Liisa Tuoninen - Cadogan Imaginaerum (D)
12. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
13. Disa - Rhedyn Bijou (B)
14. josh - Rhedyn Wyn Meryw (A)
15. elen - Tirion Ffarwel Cariad (D)
16. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB)
17. josh - Bychan Selene (C)
18. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
19. indy - Rhedyn Baroque Pearl (B)
20. indy - Rhedyn Anialwch Auraidd (B)
21. elen - Tirion Rhodri Mawr (D)
22. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
23. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D)
24. indy - Wilona Dawn (B)
25. indy - Rhedyn Dawnsiwr Meillion (B)
26. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)

Luokka 1c. 100 cm

1. elen - Tirion Bleiddian (D) 
2. indy - Rhedyn Golden Gem (B) 
3. Tiikeri - Sixth Sense Blush (PB) 
4. josh - Raleigh (PB) 
5. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D) 
6. elen - Tirion Aur Ddu (D)
7. josh - Astrid Brechina (PB)
8. indy - Rhedyn Apple Thief (B)
9. Disa - Iarlaith Lind (B)
10. Disa - Llancarfan Rhiannon (D)
11. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB)
12. josh - Zeph Eluned (PB)
13. indy - Penparc Blackcurrant (B)
14. Disa - Glenwood Heledd (B)
15. josh - Blackwoods Brandir (PB)
16. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
17. indy - Maldwyn Ifanc Chwaeth (D)
18. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
19. Tiikeri - Fairy Gold KSR (PB)
20. indy - Rhedyn Ceffyl Dŵr (B)
21. josh - Zeph Courtney (PB)
22. elen - Tirion Crearwen (D)
23. elen - Tirion Hedwig (D)
24. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)
25. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB)
26. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
27. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
28. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
29. elen - Tirion Awela (D)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. indy - Rhedyn Honeymoon (A) 
2. indy - Tirion Pudding (A) 
3. indy - Rhedyn Hazy Moon (A) 
4. elen - Tirion Fflach Tywyll (D) 
5. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D)
6. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
7. elen - Tirion Rwdl (D)
8. indy - Llanwenarth Nice Sprite (A)
9. Disa - Llancarfan Derwena (C)
10. elen - Tirion Moriddig (D)
11. Disa - Llancarfan Ysbryd Tân (D)
12. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A)
13. elen - Tirion Gwenhwyfar (D)
14. Tiikeri - Lloeren Honeyvalley (A)
15. Disa - Glanwydden Eiluned (C)
16. Disa - Glenwood Lucie (B)
17. indy - Delyth Moonlight (A)
18. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A)
19. elen - Tirion Ffarwel Haf (D)
20. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB)

Luokka 2b. Helppo B

1. Disa - Llancarfan Morflaidd (C) 
2. elen - Tirion Llewella (D) 
3. indy - F.G. Lady Bohemia (B) 
4. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D) 
5. josh - Lewelia LAC (C) 
6. elen - Tirion Derwen Ddu (D)
7. indy - Anfarwol Cefnfor Ddu (A)
8. josh - Blackwoods Renee (B)
9. indy - Rhedyn Celtic Nocturne (A)
10. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
11. josh - Ceiriosen Beorn (C)
12. elen - Tirion Galadwen (D)
13. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
14. Disa - Llancarfan Trystan (C)
15. Disa - Cadeiriau Tanwen (C)
16. indy - Tirion Minstrel (A)
17. elen - Tirion Calonog (D)
18. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
19. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
20. Disa - Llancarfan Enwen (C)
21. elen - Tirion Undine (D)
22. Tiikeri - Ylston Contender (A)
23. Aino Kurkinen - Cadogan Imaginaerum (D)
24. Disa - Glenwood Carnation (B)
25. josh - Gwalch Cerennydd (B)
26. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)

Luokka 2c. Helppo A

1. Disa - Llancarfan Hefina (D) 
2. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A) 
3. indy - Hartwig's Tegeirian (B) 
4. josh - Iarll Daimh Dawn (D) 
5. josh - Cwmnantcol Iola (D) 
6. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
7. elen - Tirion Ona (D)
8. indy - Honeyshire Water Leaper (B)
9. elen - Tirion Cadogan (D)
10. josh - Cymrod Filthy Bones (D)
11. elen - Tirion Emrys (D)
12. Tiikeri - Orchid Bad Moon Rising (B)
13. Disa - Glenwood Clover (B)
14. elen - Tirion Llewellyn (D)
15. Aino Kurkinen - Crane Helreginn (D)
16. josh - Hywarrd Morgaine (D)
17. Aino Kurkinen - Crane Feodorovna (PB)
18. Aino Kurkinen - Grimstad Norna (D)
19. Aino Kurkinen - Crane Raoiriú (D)
20. elen - Tirion Calon Lan (D)
21. Tiikeri - Hiraeth Seamus (PB)
22. Tiikeri - Blumenfelds Goldentoy (PB)
23. indy - Rhedyn Mêl Defnyn (A)
24. Disa - Aberdaron Deiliog (C)
25. josh - Zeph Savannah (PB)
26. Aino Kurkinen - Crane Anghrist (D)
27. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
28. Disa - Norbert Dawn (D)
29. indy - Moana's Fisher King (B)
30. indy - Ceiriosen Rhyfelglod (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Tiikeri - Cave Morgana (PB) 
2. indy - Rhedyn Gwraig Y Rhosyn (A) 
3. Tiikeri - Cave Diva (PB) 
4. Tiikeri - Blewog Cave (A)
5. Tiikeri - Cave Raffinesse (PB)
6. indy - Rhedyn Rhyming Man (B)
7. Tiikeri - Cave Blodwyn (A)
8. indy - Pencoed Eurion (B)
9. indy - Glenwood Prince of Wales (B)

Luokka 3b. 80 cm

1. Tiikeri - Melys Calon Cave (C) 
2. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D) 
3. Tiikeri - Mawreddog Cave (C) 
4. elen - Tirion Telynores (D)
5. elen - Tirion Arthian (D)
6. elen - Tirion Lleucu (D)
7. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
8. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A)
9. elen - Tirion Culhwch (D)
10. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)

Luokka 3c. 90 cm

1. elen - Tirion Bregus (D) 
2. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB) 
3. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB) 
4. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB)
5. Tiikeri - Dyfais Cave (B)
6. elen - Tirion Blaidd Ddu (D)
7. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
8. elen - Tirion Derywen (D)
9. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB)
10. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB)
11. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
12. elen - Tirion Galadwen (D)
13. elen - Tirion Wledig (D)
14. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
15. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A) 
2. Tiikeri - Cave Blodwyn (A) 
3. Disa - Llancarfan Tradilyn (C) 
4. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB) 
5. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
6. Disa - Llancarfan Arthod (C)
7. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
8. elen - Tirion Dduwies (D)
9. indy - Cranmoor Wishmaster (A)
10. elen - Tirion Unaeth (D)
11. indy - Rhedyn Mastermind (A)
12. indy - Rhedyn Honeysuckle (A)
13. Disa - Nevern Emily (B)
14. Disa - Llancarfan Noswaith (C)
15. elen - Tirion Colwyn (D)
16. Tiikeri - Dyfais Cave (B)
17. elen - Tirion Fflach Coch (D)
18. elen - Tirion Deian (D)

Luokka 4b. Vaativa

1. Tiikeri - Mawreddog Cave (C) 
2. elen - Tirion Olwen (D) 
3. Tiikeri - Capten Spare Cave (B) 
4. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B)
5. Aino Kurkinen - Llanllwni Brin (D)
6. elen - Tirion Nerys (D)
7. elen - Tirion Ysgawyn (D)
8. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
9. elen - Tirion Lludd Llwd (D)
10. elen - Tirion Gwenwenna (D)
11. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A)

Luokka 4c. Vaikea

1. Tiikeri - Cave Bronwyn (D) 
2. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB) 
3. elen - Tirion Morag (D) 
4. Tiikeri - Brenhines Cave (D)
5. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB)
6. elen - Tirion Eirwen (D)
7. elen - Tirion Sior (D)
8. elen - Tirion Sir Rhys (D)
9. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB)
10. elen - Tirion Trystan (D)



Kilpailukalenteri 2024

15.04.2024 Huhtikuun VWY-Cup - Kutsu auki
15.03.2024 Maaliskuun VWY-Cup - TT
15.02.2024 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2024 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay