Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Huhtikuun VWY-Cup 2024

Kilpailupäivä / VIP: 15.04.2024 / 10.04.2024
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 04/24

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. elen - Tirion Kennard (D) 
2. Tuire - Loitsulan Myrick (A) 
3. elen - Tirion Morforwyn (D) 
4. josh - Moana's Alastair (A) 
5. indy - Rhedyn Gwraig Y Rhosyn (A) 
6. Disa - Tirion Fairfax (B)
7. elen - Tirion Tywysog O Tywyllwch (D)
8. Disa - Llancarfan Seren Iseult (C)
9. Tuire - Brynderwyn Pluen Eira (A)
10. elen - Tirion Excelsior (D)
11. Tuire - Cedion Fflam Y Ddraig (C)
12. indy - Pencoed Eurion (B)
13. josh - Brynderwyn Lleuad Llawn (A)
14. Tuire - Owinnea Ree (A)
15. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
16. Tuire - Neithiwr Rewa (B)
17. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A)
18. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
19. Tiikeri - Lloeren Honeyvalley (A)
20. Disa - Maldwyn Celine (B)
21. josh - Cedion Blue Moonlight (B)
22. Disa - Glenwood Nectarine (B)
23. indy - Rhedyn Phantome (A)
24. Tiikeri - Sweetheart Dael (C)
25. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
26. elen - Tirion Siani (D)
27. indy - Fernlea Rhos Mair (A)

Luokka 1b. 80 cm

1. Liisa Tuoninen - Crown Clown (PB) 
2. Tuire - Meinwen Hlynn Eirianedd (B) 
3. Liisa Tuoninen - Cadogan Imaginaerum (D) 
4. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A) 
5. Tiikeri - Endlia Ree (C) 
6. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
7. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
8. indy - Rhedyn Rhyming Man (B)
9. indy - Rhedyn Dawnsiwr Meillion (B)
10. Disa - Glenwood Éowyn (B)
11. elen - Tirion Ffarwel Cariad (D)
12. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
13. josh - Rhedyn Wyn Meryw (B)
14. elen - Tirion Eilian (D)
15. Tuire - Macchiato (B)
16. Tiikeri - Hartwig's Arwerthwr (C)
17. Tuire - Afennea Ree (D)
18. josh - Bychan Selene (C)
19. Disa - Rhedyn Bijou (B)
20. indy - Pencalow Silas (B)
21. Tuire - Llygedyn Marworyn (D)
22. Tiikeri - Ylston Contender (A)
23. indy - Wilona Dawn (B)
24. josh - Tirion Blossom (B)
25. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D)
26. elen - Tirion Llili (D)
27. josh - Silenne Ree (C)
28. josh - Hoodwinker Ree (B)
29. elen - Tirion Hedwig (D)
30. indy - Rhedyn Anialwch Auraidd (B)
31. Tuire - Ceiriosen Alwena (D)
32. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)
33. elen - Tirion Rhodri Mawr (D)

Luokka 1c. 100 cm

1. indy - Maldwyn Ifanc Chwaeth (D) 
2. elen - Tirion Crearwen (D) 
3. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D) 
4. elen - Tirion Blathaon (D) 
5. elen - Tirion Awela (D) 
6. josh - W.G. Brandybuck (PB)
7. Tuire - Marchwraidd Dawn (D)
8. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
9. indy - Rhedyn Apple Thief (B)
10. indy - Penparc Blackcurrant (B)
11. Tiikeri - Orchid Bad Moon Rising (B)
12. Disa - Glenwood Heledd (B)
13. Tuire - Tirion Humbug (B)
14. Disa - Glenwood Éothain (B)
15. josh - Blackwoods Brandir (PB)
16. Tiikeri - Tirion Azrah (PB)
17. Tiikeri - Blumenfelds Idefix (PB)
18. Tiikeri - Blumenfelds Bogart (PB)
19. Tiikeri - Saskia Luxor (PB)
20. indy - Ceiriosen Rhyfelglod (D)
21. elen - Tirion Aur Ddu (D)
22. josh - Bychan Dwyryd Fflur (D)
23. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
24. elen - Tirion Bleiddian (D)
25. josh - Criallt Tywysoges Goron (D)
26. Tuire - Blumenfelds Golden Ember (PB)
27. indy - Rhedyn Golden Gem (B)
28. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB)
29. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)
30. Disa - Llancarfan Rhiannon (D)
31. Disa - Iarlaith Lind (B)
32. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)
33. josh - Zeph Eileen (PB)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. josh - Rhedyn Mêl Gwanwyn (A) 
2. indy - Tirion Pudding (A) 
3. Tuire - Tirion Humbug (B) 
4. Disa - Llancarfan Derwena (C) 
5. elen - Tirion Rwdl (D) 
6. Tuire - Blumenfelds Golden Ember (PB)
7. Tuire - Brynderwyn Pluen Eira (A)
8. Tuire - Meinwen Hlynn Eirianedd (B)
9. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A)
10. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A)
11. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
12. Disa - Glanwydden Eiluned (C)
13. elen - Tirion Fflach Tywyll (D)
14. elen - Tirion Dwyfolaidd (D)
15. indy - Fernlea Rhos Mair (A)
16. Disa - Llancarfan Ysbryd Tân (D)
17. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D)
18. elen - Tirion Moriddig (D)
19. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
20. indy - Ceiriosen Chwilolau (A)
21. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB)
22. elen - Tirion Gwenhwyfar (D)
23. indy - Rhedyn Honeymoon (A)
24. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
25. josh - Moana's Alastair (A)
26. Disa - Glenwood Lucie (B)

Luokka 2b. Helppo B

1. Tuire - Neithiwr Rewa (B) 
2. Disa - Glenwood Carnation (B) 
3. Aino Kurkinen - Cadogan Imaginaerum (D) 
4. Tiikeri - Ylston Contender (A) 
5. Tuire - Owinnea Ree (A) 
6. elen - Tirion Calonog (D)
7. elen - Tirion Llewella (D)
8. josh - Blackwoods Renee (B)
9. Tiikeri - Ceiriosen Llinell Lliw (D)
10. Tuire - Macchiato (B)
11. Disa - Llancarfan Trystan (C)
12. indy - Rhedyn Celtic Nocturne (A)
13. indy - Rhedyn Hazy Moon (A)
14. indy - Llanwenarth Nice Sprite (A)
15. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
16. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
17. elen - Tirion Undine (D)
18. Tuire - Cedion Fflam Y Ddraig (C)
19. Disa - Llancarfan Enwen (C)
20. Disa - Llancarfan Morflaidd (C)
21. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)
22. indy - Glenwood Prince of Wales (B)
23. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D)
24. elen - Tirion Galadwen (D)
25. josh - Cedion Caio (B)
26. josh - Gwalch Cerennydd (B)
27. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
28. josh - Ceiriosen Beorn (C)
29. Liisa Tuoninen - Crown Clown (PB)
30. Disa - Glenwood Clover (B)
31. elen - Tirion Derwen Ddu (D)

Luokka 2c. Helppo A

1. indy - Rhedyn Mêl Defnyn (A) 
2. indy - Hartwig's Tegeirian (B) 
3. Tuire - Marchwraidd Dawn (D) 
4. elen - Tirion Cadogan (D) 
5. elen - Tirion Emrys (D) 
6. Tiikeri - Rhyawdd Lleuad Nos (B)
7. Disa - Norbert Dawn (D)
8. Tiikeri - Hartwig's Arwerthwr (C)
9. josh - Zeph Savannah (PB)
10. Aino Kurkinen - Crane Helreginn (D)
11. Tuire - Ceiriosen Alwena (D)
12. elen - Tirion Llewellyn (D)
13. Disa - Llancarfan Hefina (D)
14. josh - Maddy Macadamia MPB (PB)
15. elen - Tirion Ona (D)
16. indy - Hawnllyn Lord (A)
17. josh - Cymrod Filthy Bones (D)
18. Tiikeri - Tirion Azrah (PB)
19. indy - Moana's Fisher King (B)
20. Tuire - Llygedyn Marworyn (D)
21. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
22. Tiikeri - Blumenfelds Idefix (PB)
23. Aino Kurkinen - Grimstad Norna (D)
24. Tuire - Afennea Ree (D)
25. Aino Kurkinen - Crane Feodorovna (PB)
26. Aino Kurkinen - Crane Anghrist (D)
27. Tiikeri - Endlia Ree (C)
28. josh - Cwmnantcol Iola (D)
29. Tuire - Loitsulan Myrick (A)
30. Aino Kurkinen - Crane Raoiriú (D)
31. josh - Iarll Daimh Dawn (D)
32. elen - Tirion Calon Lan (D)
33. indy - Rhedyn Crwydrwr Ddu (D)
34. Disa - Aberdaron Deiliog (C)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Tiikeri - Capten Spare Cave (B) 
2. indy - Rhedyn Nos Luned (B) 
3. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B) 
4. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
5. Disa - Glenwood Dandelion (B)
6. Tiikeri - Blewog Cave (A)
7. indy - Rhedyn Celestial Light (B)
8. indy - Glenwood Prince of Wales (B)
9. indy - Rhedyn Baroque Pearl (B)
10. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B)

Luokka 3b. 80 cm

1. Tiikeri - Melys Calon Cave (C) 
2. elen - Tirion Mandragon (D) 
3. Tiikeri - Cave Bronwyn (D) 
4. Tiikeri - Mawreddog Cave (C)
5. elen - Tirion Culhwch (D)
6. elen - Tirion Wedi Nos (D)
7. elen - Tirion Telynores (D)
8. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
9. elen - Tirion Lleucu (D)
10. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A)

Luokka 3c. 90 cm

1. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB) 
2. elen - Tirion Bregus (D) 
3. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB) 
4. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
5. Tiikeri - Cave Raffinesse (PB)
6. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)
7. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB)
8. elen - Tirion Derywen (D)
9. elen - Tirion Galadwen (D)
10. Tiikeri - Cave Morgana (PB)
11. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
12. Tiikeri - Cave's Golden Legacy (PB)
13. Tiikeri - Cave Diva (PB)
14. elen - Tirion Blaidd Ddu (D)
15. elen - Tirion Wledig (D)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. elen - Tirion Unaeth (D) 
2. Tiikeri - Melys Calon Cave (C) 
3. elen - Tirion Awenwaith (D) 
4. indy - Rhedyn Honeysuckle (A) 
5. Tiikeri - Cave Blodwyn (A)
6. Tiikeri - Blewog Cave (A)
7. josh - Moana's Bulbasaur (A)
8. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
9. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
10. Disa - Llancarfan Arthod (C)
11. Disa - Glenwood Elation (B)
12. Tiikeri - Mawreddog Cave (C)
13. elen - Tirion Fflach Coch (D)
14. elen - Tirion Colwyn (D)
15. josh - Moana's Sally Spectra (A)
16. elen - Tirion Brenin Y Tywyllwch (D)
17. Disa - Llancarfan Tradilyn (C)
18. Disa - Llancarfan Noswaith (C)

Luokka 4b. Vaativa

1. Tiikeri - Capten Spare Cave (B) 
2. elen - Tirion Olwen (D) 
3. Tiikeri - Capten Golden Cave (B) 
4. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A)
5. elen - Tirion Gwenwenna (D)
6. elen - Tirion Lludd Llwd (D)
7. elen - Tirion Nerys (D)
8. elen - Tirion Ysgawyn (D)
9. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B)
10. Aino Kurkinen - Llanllwni Brin (D)
11. Tiikeri - Cave's Machlud (C)

Luokka 4c. Vaikea

1. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB) 
2. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB) 
3. elen - Tirion Sir Rhys (D) 
4. elen - Tirion Sior (D)
5. elen - Tirion Morag (D)
6. elen - Tirion Eirwen (D)
7. elen - Tirion Trystan (D)
8. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB)
9. Tiikeri - Brenhines Cave (D)
10. Tiikeri - Cave Bronwyn (D)



Kilpailukalenteri 2024

15.07.2024 Heinäkuun VWY-Cup - Kutsu auki
15.06.2024 VWY Summer Championships - TT
15.05.2024 Toukokuun VWY-Cup - TT
15.04.2024 Huhtikuun VWY-Cup - TT
15.03.2024 Maaliskuun VWY-Cup - TT
15.02.2024 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2024 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay