Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Maaliskuun VWY-Cup 2024

Kilpailupäivä / VIP: 15.03.2024 / 10.03.2024
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 03/24

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. elen - Tirion Excelsior (D) 
2. Tuire (VRL-00345) - Loitsulan Myrick (A) 
3. elen - Tirion Kennard (D) 
4. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A) 
5. Tuire (VRL-00345) - Marchwraidd Dawn (D) 
6. Tiikeri - Lloeren Honeyvalley (A)
7. Tuire (VRL-00345) - Llygedyn Marworyn (D)
8. Disa - Llancarfan Seren Iseult (C)
9. josh - Cedion Blue Moonlight (B)
10. indy - Ceiriosen Chwilolau (A)
11. Tiikeri - Sweetheart Dael (C)
12. Tuire (VRL-00345) - Brynderwyn Pluen Eira (A)
13. Disa - Maldwyn Celine (B)
14. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
15. josh - Brynderwyn Lleuad Llawn (A)
16. indy - Rhedyn Gwraig Y Rhosyn (A)
17. Disa - Tirion Fairfax (B)
18. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
19. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
20. indy - Fernlea Rhos Mair (A)
21. elen - Tirion Siani (D)
22. Disa - Glenwood Nectarine (B)
23. elen - Tirion Tywysog O Tywyllwch (D)
24. Tuire (VRL-00345) - Neithiwr Rewa (B)
25. josh - Moana's Alastair (A)
26. Viktoria - Pour Some Gold On Me (D)
27. elen - Tirion Morforwyn (D)
28. indy - Rhedyn Phantome (A)

Luokka 1b. 80 cm

1. Disa - Glenwood Davy Jones (B) 
2. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB) 
3. indy - Rhedyn Rhyming Man (B) 
4. Disa - Glenwood Éowyn (B) 
5. indy - Pencalow Silas (B) 
6. indy - Wilona Dawn (B)
7. elen - Tirion Rhodri Mawr (D)
8. Tuire (VRL-00345) - Meinwen Hlynn Eirianedd (B)
9. Tiikeri - Ylston Contender (A)
10. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
11. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
12. josh - Bychan Selene (C)
13. elen - Tirion Eilian (D)
14. elen - Tirion Hedwig (D)
15. Tuire (VRL-00345) - Ceiriosen Alwena (D)
16. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
17. josh - Rhedyn Wyn Meryw (B)
18. indy - Rhedyn Tingoch Du (A)
19. Tiikeri - Kastehelmen Samlet (PB)
20. Liisa Tuoninen - Crown Clown (PB)
21. Disa - Rhedyn Bijou (B)
22. elen - Tirion Ffarwel Cariad (D)
23. indy - Rhedyn Dawnsiwr Meillion (B)
24. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A)
25. josh - Silenne Ree (C)
26. Liisa Tuoninen - Cadogan Imaginaerum (D)
27. Tuire (VRL-00345) - Macchiato (B)
28. josh - Hoodwinker Ree (B)
29. elen - Tirion Llili (D)
30. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D)

Luokka 1c. 100 cm

1. elen - Tirion Crearwen (D) 
2. Disa - Llancarfan Rhiannon (D) 
3. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B) 
4. elen - Tirion Hedwig (D) 
5. elen - Tirion Bleiddian (D) 
6. Tiikeri - Sixth Sense Blush (PB)
7. Tuire (VRL-00345) - Tirion Humbug (B)
8. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)
9. elen - Tirion Aur Ddu (D)
10. indy - Anfarwol Llwyd Aur (B)
11. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
12. indy - Rhedyn Golden Gem (B)
13. Disa - Glenwood Heledd (B)
14. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB)
15. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
16. josh - Criallt Tywysoges Goron (D)
17. josh - Bychan Dwyryd Fflur (D)
18. indy - Penparc Blackcurrant (B)
19. indy - F.G. Lady Bohemia (B)
20. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
21. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
22. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB)
23. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)
24. indy - Ceiriosen Rhyfelglod (D)
25. Tiikeri - Fairy Gold KSR (PB)
26. elen - Tirion Awela (D)
27. josh - Blackwoods Brandir (PB)
28. Disa - Iarlaith Lind (B)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. indy - Fernlea Rhos Mair (A) 
2. indy - Rhedyn Honeymoon (A) 
3. indy - Llanwenarth Nice Sprite (A) 
4. elen - Tirion Rwdl (D) 
5. Disa - Llancarfan Derwena (C) 
6. elen - Tirion Ffarwel Haf (D)
7. Tuire (VRL-00345) - Tirion Humbug (B)
8. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A)
9. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
10. elen - Tirion Fflach Tywyll (D)
11. Tiikeri - Ylston Contender (A)
12. Tiikeri - Llanwenarth Mach Mickson (A)
13. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
14. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
15. josh - Moana's Alastair (A)
16. Disa - Glanwydden Eiluned (C)
17. elen - Tirion Gwenhwyfar (D)
18. Tuire (VRL-00345) - Meinwen Hlynn Eirianedd (B)
19. Disa - Llancarfan Ysbryd Tân (D)
20. elen - Tirion Moriddig (D)
21. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
22. josh - Rhedyn Mêl Gwanwyn (A)
23. Tuire (VRL-00345) - Brynderwyn Pluen Eira (A)
24. Disa - Glenwood Lucie (B)
25. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A)

Luokka 2b. Helppo B

1. elen - Tirion Llewella (D) 
2. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D) 
3. Tiikeri - Sweetheart Dael (C) 
4. Tuire (VRL-00345) - Macchiato (B) 
5. indy - Tirion Pudding (A) 
6. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB)
7. Disa - Llancarfan Trystan (C)
8. Disa - Llancarfan Morflaidd (C)
9. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
10. Liisa Tuoninen - Crown Clown (PB)
11. elen - Tirion Calonog (D)
12. indy - Delyth Moonlight (A)
13. elen - Tirion Galadwen (D)
14. Aino Kurkinen - Cadogan Imaginaerum (D)
15. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB)
16. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D)
17. indy - Rhedyn Celtic Nocturne (A)
18. josh - Blackwoods Renee (B)
19. josh - Gwalch Cerennydd (B)
20. Tuire (VRL-00345) - Neithiwr Rewa (B)
21. josh - Cedion Caio (B)
22. josh - Ceiriosen Beorn (C)
23. Disa - Llancarfan Enwen (C)
24. indy - Rhedyn Hazy Moon (A)
25. indy - Rhedyn Ceffyl Dŵr (B)
26. Disa - Glenwood Carnation (B)
27. elen - Tirion Derwen Ddu (D)
28. Disa - Glenwood Clover (B)
29. elen - Tirion Undine (D)
30. Tuire (VRL-00345) - Owinnea Ree (A)
31. Tuire (VRL-00345) - Cedion Fflam Y Ddraig (C)

Luokka 2c. Helppo A

1. Tuire (VRL-00345) - Ceiriosen Alwena (D) 
2. Aino Kurkinen - Crane Raoiriú (D) 
3. elen - Tirion Emrys (D) 
4. josh - Maddy Macadamia MPB (PB) 
5. Aino Kurkinen - Crane Helreginn (D) 
6. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A)
7. Tuire (VRL-00345) - Afennea Ree (D)
8. Aino Kurkinen - Crane Feodorovna (PB)
9. indy - Honeyshire Water Leaper (B)
10. elen - Tirion Cadogan (D)
11. elen - Tirion Calon Lan (D)
12. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
13. Disa - Aberdaron Deiliog (C)
14. Aino Kurkinen - Crane Anghrist (D)
15. Disa - Llancarfan Hefina (D)
16. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
17. Tuire (VRL-00345) - Llygedyn Marworyn (D)
18. Aino Kurkinen - Grimstad Norna (D)
19. indy - Moana's Fisher King (B)
20. Tiikeri - Blumenfelds Goldentoy (PB)
21. Tuire (VRL-00345) - Marchwraidd Dawn (D)
22. Tuire (VRL-00345) - Loitsulan Myrick (A)
23. Disa - Norbert Dawn (D)
24. josh - Cwmnantcol Iola (D)
25. josh - Iarll Daimh Dawn (D)
26. indy - Rhedyn Mêl Defnyn (A)
27. josh - Cymrod Filthy Bones (D)
28. indy - Hartwig's Tegeirian (B)
29. Tiikeri - Hiraeth Seamus (PB)
30. Tiikeri - Orchid Bad Moon Rising (B)
31. elen - Tirion Llewellyn (D)
32. josh - Zeph Savannah (PB)
33. elen - Tirion Ona (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. indy - Rhedyn Anialwch Auraidd (B) 
2. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB) 
3. Viktoria - Pour Some Gold On Me (D) 
4. Tiikeri - Blewog Cave (A)
5. Disa - Glenwood Dandelion (B)
6. indy - Glenwood Prince of Wales (B)
7. indy - Rhedyn Bara Brith (A)
8. Tiikeri - Cave Bronwyn (D)
9. indy - Rhedyn Celestial Light (B)
10. Tiikeri - Cave's Golden Legacy (PB)
11. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB)

Luokka 3b. 80 cm

1. Tiikeri - Mawreddog Cave (C) 
2. Tiikeri - Melys Calon Cave (C) 
3. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A) 
4. elen - Tirion Lleucu (D)
5. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A)
6. Tiikeri - Cave Bronwyn (D)
7. elen - Tirion Culhwch (D)
8. elen - Tirion Arthian (D)
9. elen - Tirion Telynores (D)
10. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D)

Luokka 3c. 90 cm

1. elen - Tirion Blaidd Ddu (D) 
2. elen - Tirion Wledig (D) 
3. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB) 
4. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
5. Tiikeri - Capten Spare Cave (B)
6. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B)
7. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
8. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB)
9. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
10. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
11. elen - Tirion Bregus (D)
12. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
13. elen - Tirion Derywen (D)
14. Tiikeri - Cave Neifion (B)
15. elen - Tirion Galadwen (D)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. elen - Tirion Deian (D) 
2. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB) 
3. Disa - Llancarfan Noswaith (C) 
4. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A) 
5. elen - Tirion Colwyn (D)
6. elen - Tirion Unaeth (D)
7. indy - Rhedyn Honeysuckle (A)
8. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
9. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
10. elen - Tirion Fflach Coch (D)
11. Disa - Llancarfan Arthod (C)
12. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB)
13. josh - Moana's Sally Spectra (A)
14. elen - Tirion Dduwies (D)
15. Disa - Glenwood Elation (B)
16. josh - Moana's Bulbasaur (A)
17. Tiikeri - Cave Blodwyn (A)
18. Disa - Llancarfan Tradilyn (C)

Luokka 4b. Vaativa

1. elen - Tirion Olwen (D) 
2. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB) 
3. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B) 
4. elen - Tirion Lludd Llwd (D)
5. Aino Kurkinen - Llanllwni Brin (D)
6. elen - Tirion Nerys (D)
7. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
8. Tiikeri - Dyfais Cave (B)
9. elen - Tirion Gwenwenna (D)
10. elen - Tirion Ysgawyn (D)
11. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)

Luokka 4c. Vaikea

1. elen - Tirion Morag (D) 
2. Tiikeri - Cave Raffinesse (PB) 
3. Tiikeri - Cave Bronwyn (D) 
4. Tiikeri - Cave Diva (PB)
5. elen - Tirion Trystan (D)
6. Tiikeri - Cave's Golden Legacy (PB)
7. elen - Tirion Sior (D)
8. elen - Tirion Sir Rhys (D)
9. Tiikeri - Cave Morgana (PB)
10. elen - Tirion Eirwen (D)



Kilpailukalenteri 2024

15.04.2024 Huhtikuun VWY-Cup - Kutsu auki
15.03.2024 Maaliskuun VWY-Cup - TT
15.02.2024 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2024 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay