Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Toukokuun VWY-Cup 2023

Kilpailupäivä / VIP: 15.05.2023 / 10.05.2023
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 5/23

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. elen - Tirion Rwdl (D) 
2. Mona Griffiths - Llanwenarth Delwedd Daniel (A) 
3. indy - Rhedyn Phantome (A) 
4. Mona Griffiths - Hiraeth Rosie (A) 
5. Disa - Llancarfan Rhiannon (D) 
6. elen - Tirion Beca (D)
7. elen - Tirion Hedydd (D)
8. elen - Tirion Moriddig (D)
9. indy - Greenhow Cnaitho Arthwr (A)
10. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
11. elen - Tirion Gaia (D)
12. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A)
13. Mona Griffiths - Llanwenarth Jeremiah Justice (A)
14. indy - Rhedyn Bara Brith (A)
15. Tiikeri - Sweetheart Dael (C)
16. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
17. Disa - Glenwood Magician (B)
18. Mona Griffiths - Nantferlais Anrheg Aur (A)
19. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
20. Mona Griffiths - Caenant Swmwlt Sensei (A)
21. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
22. indy - Llanwenarth Bryn Hadof (A)
23. Disa - Glenwood Nectarine (B)
24. Disa - Northbridge Romance (B)
25. Tiikeri - Lloeren Honeyvalley (A)

Luokka 1b. 80 cm

1. Disa - Glenwood Hallows Eve (B) 
2. Tiikeri - Tirion Dorothy (A) 
3. Disa - Glenwood Éowyn (B) 
4. Tiikeri - King of the Damned (D) 
5. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
6. elen - Tirion Eilian (D)
7. indy - Moana's Rhodri (B)
8. elen - Tirion Llili (D)
9. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A)
10. indy - Ceiriosen Rhyfelglod (D)
11. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D)
12. indy - Rhedyn Golden Gem (B)
13. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D)
14. elen - Tirion Hedwig (D)
15. Tiikeri - Ylston Contender (A)
16. Disa - Maldwyn Maverick (B)
17. elen - Tirion Boneddiges (D)
18. Disa - Glenwood Heledd (B)
19. indy - Rhedyn Dawnsiwr Meillion (B)
20. indy - Moana's Celtic Lace (B)

Luokka 1c. 100 cm

1. indy - Rhedyn Apple Thief (B) 
2. elen - Tirion Twt Twt (D) 
3. Tiikeri - Orchid Bad Moon Rising (B) 
4. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D) 
5. indy - Sjöholmas Apricose (B)
6. Tiikeri - Blumenfelds Goldentoy (PB)
7. elen - Tirion Manawydan (D)
8. indy - Glenwood Hywel (B)
9. indy - Glenwood Laverna (B)
10. Disa - Glenwood Precious (B)
11. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB)
12. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)
13. indy - Glenwood Anrheg (B)
14. Disa - Iarlaith Lind (B)
15. Tiikeri - Hiraeth Seamus (PB)
16. elen - Tirion Bleiddian (D)
17. Disa - Llancarfan Mafon Coch (D)
18. elen - Tirion Anweledyn (D)
19. Aino Kurkinen - Cadogan Imaginaerum (D)
20. Disa - Glenwood Éothain (B)
21. elen - Tirion Aur Ddu (D)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. Disa - Llancarfan Seren Iarlles (C) 
2. elen - Tirion Myrndra (D) 
3. elen - Tirion Llawenydd (D) 
4. Disa - Llancarfan Trystan (C) 
5. Mona Griffiths - Nantferlais Anrheg Aur (A) 
6. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A)
7. elen - Tirion Morforwyn (D)
8. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
9. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB)
10. indy - Fernlea Rhos Mair (A)
11. indy - Rhedyn Hazy Moon (A)
12. elen - Tirion Kennard (D)
13. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
14. indy - Llanwenarth Bryn Hadof (A)
15. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB)
16. Disa - Llancarfan Enwen (C)
17. Mona Griffiths - Llanwenarth Abermeurig Aur (A)
18. Disa - Norbert Dawn (D)
19. Mona Griffiths - Hiraeth Rosie (A)
20. Mona Griffiths - Llanwenarth Ambers Precious (A)
21. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D)
22. Tiikeri - Sweetheart Dael (C)
23. elen - Tirion Excelsior (D)
24. Mona Griffiths - Llanwenarth Maebb y Margo (A)
25. indy - Rhedyn Ceffyl Dŵr (B)

Luokka 2b. Helppo B

1. indy - Delyth Moonlight (A) 
2. elen - Tirion Blodfresych (D) 
3. Aino Kurkinen - Crane Romanovna (PB) 
4. indy - Rhedyn Mai Nectar (A) 
5. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A) 
6. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)
7. Aino Kurkinen - Crane Raoiriú (d)
8. Mona Griffiths - Llanwenarth Ar Goll Trysor (A)
9. indy - Llanwenarth Carian Mai (A)
10. Mona Griffiths - Caenant Swmwlt Sensei (A)
11. Disa - Cadeiriau Tanwen (C)
12. elen - Tirion Rhiainfellt (D)
13. Disa - Moylgrove Eleri (C)
14. elen - Tirion Nesta (D)
15. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
16. Aino Kurkinen - Cadogan Imaginaerum (D)
17. Disa - Llancarfan Morflaidd (C)
18. Tiikeri - Ylston Contender (A)
19. Aino Kurkinen - Crane Feodorovna (PB)
20. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C)
21. Mona Griffiths - Tirion Cynfarlon (A)
22. Mona Griffiths - Llanwenarth Delwedd Daniel (A)
23. elen - Tirion Derwen Ddu (D)
24. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
25. Disa - Glenwood Cressida (B)
26. elen - Tirion Myrndra (D)
27. indy - Llanwenarth Nice Sprite (A)
28. Mona Griffiths - Llanwenarth Jeremiah Justice (A)
29. indy - F.G. Lady Bohemia (B)

Luokka 2c. Helppo A

1. Aino Kurkinen - Grimstad Norna (D) 
2. Tiikeri - King of the Damned (D) 
3. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D) 
4. elen - Tirion Calon Lan (D) 
5. Disa - Eirian Arabella (B) 
6. indy - Moana's Fisher King (B)
7. Disa - Llancarfan Hefina (D)
8. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A)
9. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
10. elen - Tirion Arthian (D)
11. Aino Kurkinen - Crane Helreginn (D)
12. indy - Hartwig's Tegeirian (B)
13. Disa - Glenwood Clover (B)
14. Tiikeri - Blumenfelds Goldentoy (PB)
15. elen - Tirion Ona (D)
16. Disa - Aberdaron Deiliog (C)
17. Tiikeri - Orchid Bad Moon Rising (B)
18. indy - Honeyshire Water Leaper (B)
19. indy - Pencalow Red Cool (B)
20. elen - Tirion Cadell (D)
21. Aino Kurkinen - Crane Y Groes Sanctaidd (D)
22. indy - Hawnllyn Lord (A)
23. Aino Kurkinen - Llanllwni Brin (D)
24. elen - Tirion Cynfawr (D)
25. Aino Kurkinen - Crane Anghrist (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Tiikeri - Capten Golden Cave (B) 
2. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B) 
3. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
4. Tiikeri - Capten Spare Cave (B)
5. Tiikeri - Cave Blodwyn (A)

Luokka 3b. 80 cm

1. elen - Tirion Lleucu (D) 
2. elen - Tirion Anweledyn (D) 
3. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB) 
4. elen - Tirion Telynores (D)
5. Tiikeri - Melys Calon Cave (C)
6. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A)
7. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
8. elen - Tirion Merywen (C)
9. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D)
10. Tiikeri - Mawreddog Cave (C)

Luokka 3c. 90 cm

1. elen - Tirion Twt Twt (D) 
2. elen - Tirion Manawydan (D) 
3. Tiikeri - Cave Guinevere (PB) 
4. elen - Tirion Bleiddian (D)
5. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB)
6. Tiikeri - Cave's Golden Legacy (PB)
7. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB)
8. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
9. elen - Tirion Bregus (D)
10. elen - Tirion Wledig (D)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. indy - Cranmoor Wishmaster (A) 
2. elen - Tirion Fflach Coch (D) 
3. Tiikeri - Mawreddog Cave (C) 
4. Disa - Llancarfan Arthod (C)
5. Tiikeri - Melys Calon Cave (C)
6. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
7. elen - Tirion Hadyn Haul (D)
8. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
9. Tiikeri - Cave Blodwyn (A)
10. elen - Tirion Colwyn (D)
11. Disa - Nevern Emily (B)
12. elen - Tirion Deian (D)
13. Tiikeri - Cave Neifion (B)
14. indy - Llanwenarth Carian Mai (A)
15. elen - Tirion Gwrgenau (D)

Luokka 4b. Vaativa

1. Tiikeri - Capten Spare Cave (B) 
2. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B) 
3. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B) 
4. elen - Tirion Rhaglywydd (D)
5. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
6. elen - Tirion Lludd Llwd (D)
7. elen - Tirion Myrddin Morwr (D)
8. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A)
9. elen - Tirion Rwden (D)
10. Aino Kurkinen - Llanllwni Brin (D)
11. elen - Tirion Rhannwr (D)

Luokka 4c. Vaikea

1. elen - Tirion Beca (D) 
2. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB) 
3. Tiikeri - Cave Bronwyn (D) 
4. Tiikeri - Brenhines Cave (D)
5. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB)
6. elen - Tirion Eirwen (D)
7. elen - Tirion Sir Rhys (D)
8. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB)
9. elen - Tirion Trystan (D)
10. elen - Tirion Sior (D)



Kilpailukalenteri 2024

15.06.2024 VWY Summer Championships - Kutsu auki
15.05.2024 Toukokuun VWY-Cup - TT
15.04.2024 Huhtikuun VWY-Cup - TT
15.03.2024 Maaliskuun VWY-Cup - TT
15.02.2024 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2024 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay