Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Heinäkuun VWY-Cup 2023

Kilpailupäivä / VIP: 15.07.2023 / 10.07.2023
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup KK/23

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. Disa - Llancarfan Rhiannon (D) 
2. elen - Tirion Ffarwel Haf (D) 
3. JP - Ylston Abigail (B) 
4. JP - Tirion Skye (B)
5. elen - Tirion Hedydd (D)
6. JP - Tirion Cressida (B)
7. elen - Tirion Gwenhwyfar (D)
8. JP - Tirion Maddox (B)
9. Disa - Glenwood Magician (B)
10. elen - Tirion Moriddig (D)
11. Disa - Glenwood Nectarine (B)
12. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
13. elen - Tirion Rwdl (D)

Luokka 1b. 80 cm

1. Disa - Glenwood Heledd (B) 
2. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D) 
3. elen - Tirion Llili (D) 
4. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
5. elen - Tirion Eilian (D)
6. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
7. Disa - Glenwood Éowyn (B)
8. elen - Tirion Hedwig (D)
9. Disa - Maldwyn Maverick (B)
10. elen - Tirion Boneddiges (D)

Luokka 1c. 100 cm

1. elen - Tirion Manawydan (D) 
2. Disa - Iarlaith Lind (B) 
3. Disa - Llancarfan Mafon Coch (D) 
4. elen - Tirion Bleiddian (D)
5. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)
6. elen - Tirion Aur Ddu (D)
7. Disa - Glenwood Éothain (B)
8. elen - Tirion Anweledyn (D)
9. Disa - Glenwood Precious (B)
10. elen - Tirion Twt Twt (D)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. elen - Tirion Kennard (D) 
2. elen - Tirion Morforwyn (D) 
3. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A) 
4. elen - Tirion Excelsior (D)
5. elen - Tirion Myrndra (D)
6. Disa - Llancarfan Enwen (C)
7. Disa - Norbert Dawn (D)
8. elen - Tirion Siani (D)
9. Disa - Llancarfan Trystan (C)
10. Disa - Llancarfan Morflaidd (C)

Luokka 2b. Helppo B

1. Disa - Moylgrove Eleri (C) 
2. JP - Ylston Bouncer (A) 
3. JP - Tirion Maddox (B) 
4. elen - Tirion Rhiainfellt (D)
5. Disa - Cadeiriau Tanwen (C)
6. Disa - Glenwood Carnation (B)
7. elen - Tirion Undine (D)
8. JP - Ylston April (A)
9. elen - Tirion Derwen Ddu (D)
10. elen - Tirion Nesta (D)
11. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C)
12. Disa - Llancarfan Seren Iarlles (C)
13. JP - Ylston Abigail (B)
14. JP - Tirion Skye (B)
15. elen - Tirion Myrndra (D)

Luokka 2c. Helppo A

1. Disa - Aberdaron Deiliog (C) 
2. elen - Tirion Calon Lan (D) 
3. Disa - Eirian Arabella (B) 
4. elen - Tirion Cynfawr (D)
5. Disa - Glenwood Clover (B)
6. Disa - Llancarfan Hefina (D)
7. elen - Tirion Ona (D)
8. elen - Tirion Cadell (D)
9. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
10. elen - Tirion Arthian (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

peruttu

Luokka 3b. 80 cm

1. elen - Tirion Telynores (D) 
2. elen - Tirion Lleucu (D) 
3. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D)
4. elen - Tirion Merywen (C)
5. elen - Tirion Anweledyn (D)

Luokka 3c. 90 cm

1. elen - Tirion Bregus (D) 
2. elen - Tirion Twt Twt (D) 
3. elen - Tirion Bleiddian (D)
4. elen - Tirion Wledig (D)
5. elen - Tirion Manawydan (D)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. elen - Tirion Gwrgenau (D) 
2. elen - Tirion Boneddiges (D) 
3. JP - Porthyrhyd Magic Man (C)
4. Disa - Llancarfan Arthod (C)
5. JP - Glyntawe Nesta (D)
6. JP - Pentrewen Enfys (C)
7. elen - Tirion Fflach Coch (D)
8. elen - Tirion Deian (D)
9. elen - Tirion Colwyn (D)
10. Disa - Nevern Emily (B)
11. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
12. JP - Bronfraith Counsellor (D)
13. JP - Brodwaith Supermodel (C)

Luokka 4b. Vaativa

1. JP - Danyparc Anna (D) 
2. JP - Henfypont Tawela (D) 
3. elen - Tirion Lludd Llwd (D)
4. JP - Rhosddu Siwan (C)
5. elen - Tirion Rhaglywydd (D)
6. elen - Tirion Rhannwr (D)
7. elen - Tirion Gwenwenna (D)
8. elen - Tirion Rwden (D)

Luokka 4c. Vaikea

1. elen - Tirion Sir Rhys (D) 
2. elen - Tirion Trystan (D) 
3. elen - Tirion Beca (D)
4. elen - Tirion Eirwen (D)
5. elen - Tirion Sior (D)



Kilpailukalenteri 2024

15.03.2024 Maaliskuun VWY-Cup - Kutsu auki
15.02.2024 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2024 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay