Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Lokakuun VWY-Cup 2023

Kilpailupäivä / VIP: 15.10.2023 / 10.10.2023
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 10/23

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. indy - Pencoed Eurion (B) 
2. JP - Tirion Cressida (B) 
3. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A) 
4. Disa - Rhedyn Bijou (B) 
5. indy - Ceiriosen Chwilolau (A)
6. elen - Tirion Hedydd (D)
7. elen - Tirion Rwdl (D)
8. Tiikeri - Sweetheart Dael (C)
9. Disa - Llancarfan Seren Iseult (C)
10. indy - Rhedyn Anialwch Auraidd (B)
11. JP - Ylston Abigail (B)
12. Disa - Glenwood Nectarine (B)
13. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
14. JP - Tirion Maddox (B)
15. Tiikeri - Lloeren Honeyvalley (A)
16. elen - Tirion Gwenhwyfar (D)
17. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
18. elen - Tirion Ffarwel Haf (D)
19. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A)
20. elen - Tirion Moriddig (D)
21. indy - Fernlea Rhos Mair (A)
22. JP - Tirion Skye (B)
23. indy - Rhedyn Gwraig Y Rhosyn (A)

Luokka 1b. 80 cm

1. Disa - Llancarfan Rhiannon (D) 
2. indy - Brynderwyn Haul Neithiwr (B) 
3. Liisa Tuoninen - Cadogan Imaginaerum (D) 
4. elen - Tirion Hedwig (D) 
5. elen - Tirion Ffarwel Cariad (D)
6. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)
7. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
8. Disa - Glenwood Magician (B)
9. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A)
10. Disa - Maldwyn Maverick (B)
11. indy - Moana's Celtic Lace (B)
12. elen - Tirion Llili (D)
13. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
14. indy - Ceiriosen Rhyfelglod (D)
15. elen - Tirion Eilian (D)
16. Tiikeri - Ylston Contender (A)
17. indy - Rhedyn Peacock (B)
18. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB)
19. elen - Tirion Rhodri Mawr (D)
20. indy - Anfarwol Rhaegar (A)
21. Tiikeri - Kastehelmen Samlet (PB)

Luokka 1c. 100 cm

1. elen - Tirion Crearwen (D) 
2. elen - Tirion Aur Ddu (D) 
3. Tiikeri - Fairy Gold KSR (PB) 
4. indy - Maldwyn Ifanc Chwaeth (D) 
5. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
6. Disa - Llancarfan Mafon Coch (D)
7. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
8. elen - Tirion Hedwig (D)
9. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
10. elen - Tirion Awela (D)
11. indy - Glenwood Anrheg (B)
12. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
13. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)
14. indy - Glenwood Hywel (B)
15. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
16. indy - Rhedyn Golden Gem (B)
17. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
18. elen - Tirion Bleiddian (D)
19. Disa - Glenwood Heledd (B)
20. indy - Rhedyn Ceffyl Dŵr (B)
21. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D)
22. Disa - Iarlaith Lind (B)
23. Tiikeri - Sixth Sense Blush (PB)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB) 
2. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D) 
3. JP - Ylston Copycat (B) 
4. elen - Tirion Siani (D) 
5. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB) 
6. elen - Tirion Tywysog O Tywyllwch (D)
7. JP - Ylston Darcy (B)
8. elen - Tirion Kennard (D)
9. indy - Ceiriosen Chwilolau (A)
10. Disa - Glenwood Lucie (B)
11. Disa - Llancarfan Enwen (C)
12. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
13. indy - Rhedyn Stardust (A)
14. indy - Llanwenarth Nice Sprite (A)
15. JP - Maldwyn Wynn (B)
16. indy - Fernlea Rhos Mair (A)
17. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
18. elen - Tirion Excelsior (D)
19. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
20. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A)
21. JP - Ylston Bouncer (A)
22. Disa - Llancarfan Morflaidd (C)
23. Disa - Llancarfan Derwena (C)
24. elen - Tirion Morforwyn (D)
25. JP - Ylston April (A)

Luokka 2b. Helppo B

1. Disa - Moylgrove Eleri (C) 
2. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A) 
3. indy - Rhedyn Ceffyl Dŵr (B) 
4. elen - Tirion Undine (D) 
5. indy - Tirion Minstrel (A)
6. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C)
7. Aino Kurkinen - Cadogan Imaginaerum (D)
8. elen - Tirion Galadwen (D)
9. JP - Tirion Cressida (B)
10. indy - Tirion Pudding (A)
11. JP - Ylston Abigail (B)
12. Disa - Cadeiriau Tanwen (C)
13. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
14. JP - Tirion Maddox (B)
15. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)
16. elen - Tirion Derwen Ddu (D)
17. Tiikeri - Ylston Contender (A)
18. indy - Glenwood Prince of Wales (B)
19. elen - Tirion Nesta (D)
20. indy - Rhedyn Hazy Moon (A)
21. JP - Tirion Skye (B)
22. elen - Tirion Llewella (D)
23. Disa - Llancarfan Trystan (C)
24. Tiikeri - Lloeren Honeyvalley (A)

Luokka 2c. Helppo A

1. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A) 
2. Disa - Norbert Dawn (D) 
3. elen - Tirion Cynfawr (D) 
4. Aino Kurkinen - Crane Feodorovna (PB) 
5. Tiikeri - Ceiriosen Eówen (D)
6. Tiikeri - King of the Damned (D)
7. Disa - Aberdaron Deiliog (C)
8. elen - Tirion Cadell (D)
9. indy - Moana's Fisher King (B)
10. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B)
11. elen - Tirion Calon Lan (D)
12. Aino Kurkinen - Crane Anghrist (D)
13. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
14. elen - Tirion Ona (D)
15. Tiikeri - Sixth Sense Blush (PB)
16. Disa - Eirian Arabella (B)
17. Disa - Glenwood Clover (B)
18. Aino Kurkinen - Crane Raoiriú (D)
19. indy - Hartwig's Tegeirian (B)
20. indy - Honeyshire Water Leaper (B)
21. Aino Kurkinen - Grimstad Norna (D)
22. indy - Rhedyn Mel Defnyn (A)
23. Aino Kurkinen - Crane Helreginn (D)
24. elen - Tirion Cadogan (D)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Tiikeri - Blewog Cave (A) 
2. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A) 
3. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
4. indy - Glenwood Prince of Wales (B)
5. Tiikeri - Melys Calon Cave (C)
6. Tiikeri - Mawreddog Cave (C)

Luokka 3b. 80 cm

1. elen - Tirion Arthian (D) 
2. Tiikeri - Cave's Machlud (C) 
3. elen - Tirion Culhwch (D) 
4. elen - Tirion Telynores (D)
5. elen - Tirion Lleucu (D)
6. Tiikeri - Cave Blodwyn (A)
7. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
8. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
9. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D)
10. Tiikeri - Cave Guinevere (PB)

Luokka 3c. 90 cm

1. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B) 
2. Tiikeri - Casino Fanila Cave (B) 
3. elen - Tirion Derywen (D) 
4. Tiikeri - Cave Neifion (B)
5. elen - Tirion Gaia (D)
6. Tiikeri - Capten Golden Cave (B)
7. elen - Tirion Blaidd Ddu (D)
8. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
9. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)
10. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
11. Tiikeri - Capten Spare Cave (B)
12. elen - Tirion Wledig (D)
13. elen - Tirion Bregus (D)
14. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. elen - Tirion Dduwies (D) 
2. JP - Bronfraith Counsellor (D) 
3. Tiikeri - Blewog Cave (A) 
4. Tiikeri - Cave Blodwyn (A) 
5. elen - Tirion Deian (D)
6. Disa - Nevern Emily (B)
7. Tiikeri - Melys Calon Cave (C)
8. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
9. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
10. indy - Moorgate Honeyshambles (A)
11. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C)
12. JP - Pentrewen Enfys (C)
13. Disa - Llancarfan Arthod (C)
14. elen - Tirion Colwyn (D)
15. JP - Caenarth Constellation (D)
16. indy - Rhedyn Honeysuckle (A)
17. Disa - Llancarfan Noswaith (C)
18. JP - Brodwaith Supermodel (C)
19. JP - Porthyrhyd Magic Man (C)
20. elen - Tirion Boneddiges (D)
21. Tiikeri - Dyfais Cave (B)
22. elen - Tirion Fflach Coch (D)

Luokka 4b. Vaativa

1. elen - Tirion Gwenwenna (D) 
2. Tiikeri - Cave's Machlud (C) 
3. JP - Danyparc Anna (D) 
4. JP - Henfypont Tawela (D)
5. Tiikeri - Neidio Anhysbys Cave (B)
6. elen - Tirion Ysgawyn (D)
7. elen - Tirion Rwden (D)
8. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB)
9. Aino Kurkinen - Llanllwni Brin (D)
10. elen - Tirion Blodyn Mai (D)
11. JP - Rhosddu Siwan (C)
12. Tiikeri - Mawreddog Cave (C)
13. elen - Tirion Lludd Llwd (D)
14. Tiikeri - Cave Neifion (B)

Luokka 4c. Vaikea

1. elen - Tirion Sior (D) 
2. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB) 
3. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB) 
4. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
5. Tiikeri - Cave Guinevere (PB)
6. elen - Tirion Eirwen (D)
7. elen - Tirion Beca (D)
8. elen - Tirion Sir Rhys (D)
9. elen - Tirion Trystan (D)
10. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB)



Kilpailukalenteri 2024

15.03.2024 Maaliskuun VWY-Cup - Kutsu auki
15.02.2024 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2024 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay