Etusivu Säännöt Tulosarkisto VWY Championships

Marraskuun VWY-Cup 2023

Kilpailupäivä / VIP: 15.11.2023 / 10.11.2023
Tulokset ratkaistaan puolueettomasti arvontakoneella (lyhyt arvonta)
Kilpailupaikkana toimii Glenwood Welsh Ponies

Osallistumisrajoitukset

- kilpailut ovat avoinna ainoastaan welshponeille, sektiot A-D & WPB

- enintään 100 ratsukkoa / luokka
- viisi (5) ponia / omistaja / luokka
- yksi (1) poni / luokka / laji
- yksi (1) poni saa osallistua kahteen (2) eri lajiin

Luokat

Kenttäratsastuksessa kilpaillaan maastoeste-osuudella ja valjakkoajossa koulukokokeessa!

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm
Luokka 1b. 80 cm
Luokka 1c. 100 cm

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C
Luokka 2b. Helppo B
Luokka 2c. Helppo A

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm
Luokka 3b. 80 cm
Luokka 3c. 90 cm

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi
Luokka 4b. Vaativa
Luokka 4c. Vaikea

Osallistuminen

Sähköpostiin vwycup@gmail.com, otsikolla VWY-Cup 11/23

Luokka X. (rivinvaihto)
Ratsastaja/ajaja - Ponin virallinen nimi (sektio)

Ilmoitathan sektion muodossa A-D / PB!

Esim.
Luokka 1b.
Kida - Idris Cadell (A)

Palkintoruusukkeet

Ao. palkintoruusukkeet on tarkoitettu luokkien voittajille. Kopioi, älä suoralinkitä! Ruusukkeiden © Equestrian PRO

rosette
rosette
rosette
rosette

Osallistujat & tulokset

Esteratsastus

Luokka 1a. 60 cm

1. Tiikeri - Llanwenarth Tryno'r Twyla (A) 
2. Tiikeri - Sweetheart Dael (C) 
3. indy - Ceiriosen Chwilolau (A) 
4. JP - Ylston Abigail (B) 
5. elen - Tirion Morforwyn (D) 
6. Disa - Llancarfan Seren Iseult (C)
7. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A)
8. Disa - Glenwood Carnation (B)
9. indy - Rhedyn Bara Brith (A)
10. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
11. Dee - Avagdu Evyn (A)
12. Dee - Marchog Cartref (A)
13. Disa - Glenwood Éowyn (B)
14. elen - Tirion Tywysog O Tywyllwch (D)
15. Disa - Glenwood Nectarine (B)
16. Dee - Probyn Tither (A)
17. elen - Tirion Kennard (D)
18. indy - Rhedyn Honeycomb (A)
19. JP - Tirion Maddox (B)
20. indy - Rhedyn Gwraig Y Rhosyn (A)
21. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
22. JP - Tirion Skye (B)
23. elen - Tirion Siani (D)
24. elen - Tirion Excelsior (D)
25. JP - Tirion Cressida (B)
26. indy - Greenhow Cnaitho Arthwr (A)

Luokka 1b. 80 cm

1. Liisa Tuoninen - Cadogan Imaginaerum (D) 
2. Tiikeri - King of the Damned (D) 
3. elen - Tirion Rhodri Mawr (D) 
4. elen - Tirion Llili (D) 
5. Dee - Brat-i-Cyfoeth (D) 
6. Disa - Glenwood Nice n' Easy (B)
7. elen - Tirion Eilian (D)
8. Disa - Glenwood Hallows Eve (B)
9. indy - Rhedyn Phantome (A)
10. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)
11. Disa - Rhedyn Bijou (B)
12. indy - Moana's Rhodri (B)
13. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D)
14. Dee - Heddwch Eleni (B)
15. indy - Rhedyn Anialwch Auraidd (B)
16. Dee - Flellos Cynwyd (C)
17. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D)
18. elen - Tirion Ffarwel Cariad (D)
19. Tiikeri - Ylston Contender (A)
20. elen - Tirion Hedwig (D)
21. Disa - Glenwood Davy Jones (B)
22. Dee - Pinc Sglodion (D)
23. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A)
24. indy - Pencalow Silas (B)
25. Disa - Maldwyn Maverick (B)
26. Dee - Zengarden Tesni (C)
27. indy - Moana's Celtic Lace (B)
28. josh - Bychan Selene (C)

Luokka 1c. 100 cm

1. Tiikeri - Silvercoast Snowdrop (B) 
2. elen - Tirion Hedwig (D) 
3. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB) 
4. Disa - Glenwood Heledd (B) 
5. Disa - Penrhiwllan Rhian Mai (D) 
6. josh - Zeph Eluned (PB)
7. indy - Rhedyn Twilight (B)
8. elen - Tirion Aur Ddu (D)
9. Tiikeri - Hiraeth Seamus (PB)
10. josh - Zeph Courtney (PB)
11. Dee - Gorffennaf Cynefin (B)
12. indy - Glenwood Hywel (B)
13. elen - Tirion Bleiddian (D)
14. josh - Astrid Brechina (PB)
15. Dee - Maldwyn Hywela (C)
16. elen - Tirion Awela (D)
17. Dee - Emrallt Iorwerth (C)
18. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
19. Disa - Iarlaith Lind (B)
20. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)
21. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
22. josh - Blackwood Brandir (PB)
23. Dee - Belvin Cradelmass (C)
24. Tiikeri - Blumenfelds Goldentoy (PB)
25. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
26. indy - Glenwood Anrheg (B)
27. Tiikeri - Orchid Bad Moon Rising (B)
28. josh - Criallt Tywysoges Goron (D)
29. Tiikeri - Saskia Luxor (PB)
30. indy - Rhedyn Golden Gem (B)
31. elen - Tirion Crearwen (D)
32. indy - Penparc Blackcurrant (B)

Kouluratsastus

Luokka 2a. Helppo C

1. indy - Ceiriosen Chwilolau (A) 
2. indy - Yarwood Galadriel (B) 
3. Disa - Llancarfan Ysbryd Tân (D) 
4. elen - Tirion Moriddig (D) 
5. elen - Tirion Ffarwel Haf (D) 
6. Tiikeri - Tirion Dorothy (A)
7. Tiikeri - Llanwenarth Pretty Petunia (A)
8. JP - Ylston April (A)
9. JP - Ylston Darcy (B)
10. Dee - Lilysong Llewella (D)
11. elen - Tirion Hedydd (D)
12. indy - Fernlea Rhos Mair (A)
13. indy - Glenwood Prince of Wales (B)
14. elen - Tirion Gwenhwyfar (D)
15. elen - Tirion Rwdl (D)
16. Tiikeri - Ylston Contender (A)
17. indy - Delyth Moonlight (A)
18. Disa - Glenwood Lucie (B)
19. Disa - Llancarfan Derwena (C)
20. JP - Maldwyn Wynn (B)
21. Tiikeri - Llanwenarth Ambers Spirit (A)
22. Disa - Glenwood Diwrnod Eira (A)
23. JP - Ylston Copycat (B)
24. Tiikeri - Rhedyn Nimue (B)
25. JP - Ylston Bouncer (A)

Luokka 2b. Helppo B

1. JP - Tirion Skye (B) 
2. elen - Tirion Nesta (D) 
3. Liisa Tuoninen - Ceiriosen Eiriana (D) 
4. Tiikeri - Hiraeth Ezekiel (PB) 
5. elen - Tirion Galadwen (D) 
6. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
7. Disa - Llancarfan Morflaidd (C)
8. elen - Tirion Derwen Ddu (D)
9. Disa - Cadeiriau Tanwen (C)
10. Dee - Emrallt Iorwerth (C)
11. Disa - Llancarfan Trystan (C)
12. Tiikeri - Sweetheart Dael (C)
13. josh - Gwalch Cerennydd (B)
14. Disa - Llancarfan Millyn Mair (C)
15. elen - Tirion Undine (D)
16. JP - Ylston Abigail (B)
17. josh - Detallado Fancyface (B)
18. Dee - Sunbird Seren (A)
19. JP - Tirion Maddox (B)
20. Tiikeri - Llewellyn Meurig Aur (D)
21. indy - Rhedyn Ceffyl Dŵr (B)
22. Dee - Marchog Cartref (A)
23. indy - Tirion Minstrel (A)
24. JP - Tirion Cressida (B)
25. Aino Kurkinen - Cadogan Imaginaerum (D)
26. Dee - Brat-i-Cyfoeth (D)
27. indy - Rhedyn Celtic Nocturne (A)
28. indy - Rhedyn Hazy Moon (A)
29. Tiikeri - Llanwenarth Lacey Dai (A)
30. Dee - Zengarden Tesni (C)
31. elen - Tirion Llewella (D)
32. Disa - Llancarfan Enwen (C)
33. Tiikeri - Rosethorn Fabian (PB)

Luokka 2c. Helppo A

1. Aino Kurkinen - Crane Helreginn (D) 
2. Disa - Norbert Dawn (D) 
3. Dee - Flellos Cynwyd (C) 
4. josh - Zeph Savannah (PB) 
5. josh - Breezy Cadwgan (PB) 
6. Aino Kurkinen - Crane Anghrist (D)
7. Disa - Llancarfan Eryr Euraid (D)
8. Disa - Llancarfan Hefina (D)
9. Aino Kurkinen - Crane Feodorovna (PB)
10. indy - Honeyshire Water Leaper (B)
11. elen - Tirion Cynfawr (D)
12. Aino Kurkinen - Crane Raoiriú (D)
13. elen - Tirion Cadogan (D)
14. Tiikeri - Friaris Cerflun Dewi Sant (A)
15. josh - Hywarrd Morgaine (D)
16. josh - Cwmnantcol Iola (D)
17. Tiikeri - Saskia Luxor (PB)
18. elen - Tirion Calon Lan (D)
19. Tiikeri - Sixth Sense Blush (PB)
20. josh - Iarll Daimh Dawn (D)
21. Dee - Pinc Sglodion (D)
22. indy - Hartwig's Tegeirian (B)
23. elen - Tirion Cadell (D)
24. indy - Moana's Fisher King (B)
25. indy - Rhedyn Mel Defnyn (A)
26. Disa - Glenwood Clover (B)
27. Dee - Gorffennaf Cynefin (B)
28. Disa - Aberdaron Deiliog (C)
29. elen - Tirion Ona (D)
30. Tiikeri - Fairy Gold KSR (PB)
31. Dee - Heddwch Eleni (B)
32. Aino Kurkinen - Grimstad Norna (D)
33. Dee - Tegeirian Cacynen (C)
34. indy - Hawnllyn Lord (A)
35. Tiikeri - Kastehelmen Samlet (PB)

Kenttäratsastus

Luokka 3a. 50 cm

1. Tiikeri - Blewog Cave (A) 
2. indy - Glenwood Prince of Wales (B) 
3. Tiikeri - Moethusrwydd Cave (PB)
4. Tiikeri - Cave Gweriniaeth (PB)
5. Tiikeri - Cave's Grammar Fairy (PB)
6. Tiikeri - Gwydn Bach Cave (PB)

Luokka 3b. 80 cm

1. Tiikeri - Lliwiau'r Hydref Cave (A) 
2. elen - Tirion Llysiau Llywelyn (D) 
3. elen - Tirion Lleucu (D) 
4. elen - Tirion Telynores (D)
5. Tiikeri - Dyfais Cave (B)
6. elen - Tirion Arthian (D)
7. Tiikeri - Mawreddog Cave (C)
8. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
9. elen - Tirion Culhwch (D)
10. Tiikeri - Melys Calon Cave (C)

Luokka 3c. 90 cm

1. elen - Tirion Bregus (D) 
2. Tiikeri - Cave's Golden Legacy (PB) 
3. Tiikeri - Brenhines Cave (D) 
4. Liisa Tuoninen - French Toast Puff (PB)
5. elen - Tirion Gaia (D)
6. Tiikeri - Passionate Chapo Cave (PB)
7. elen - Tirion Derywen (D)
8. Tiikeri - Cave Bronwyn (D)
9. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB)
10. Liisa Tuoninen - Llygedyn Pinc Llychlyd (D)
11. Liisa Tuoninen - Crane Alys Teleri (PB)
12. Liisa Tuoninen - F.G. Witching Hour (PB)
13. elen - Tirion Blaidd Ddu (D)
14. elen - Tirion Wledig (D)
15. Liisa Tuoninen - Nóirín Sadhbh (PB)

Valjakkoajo

Luokka 4a. Noviisi

1. Disa - Llancarfan Coed Eirin (C) 
2. Tiikeri - Cave Kleinkind Kevin (PB) 
3. JP - Porthyrhyd Magic Man (C) 
4. Dee - Tegeirian Cacynen (C) 
5. JP - Caenarth Constellation (D) 
6. JP - Brodwaith Supermodel (C)
7. Disa - Nevern Emily (B)
8. Tiikeri - Cave Blodwyn (A)
9. Dee - Snoworchard Fallen Apple (D)
10. Tiikeri - Cave's Hala Cysglyd (A)
11. JP - Pentrewen Enfys (C)
12. Disa - Llancarfan Noswaith (C)
13. Disa - Llancarfan Arthod (C)
14. indy - Moorgate Honeyshambles (A)
15. indy - Rhedyn Honeysuckle (A)
16. Dee - Glasinfryn Arianell (D)
17. Tiikeri - Cave Bronwyn (D)
18. elen - Tirion Dduwies (D)
19. Tiikeri - Brenhines Cave (D)
20. Dee - Sunbird Seren (A)
21. JP - Bronfraith Counsellor (D)
22. indy - Rhedyn Mai Nectar (A)
23. elen - Tirion Fflach Coch (D)
24. Dee - Gwas y Neidr (C)
25. elen - Tirion Deian (D)
26. elen - Tirion Boneddiges (D)
27. elen - Tirion Colwyn (D)

Luokka 4b. Vaativa

1. elen - Tirion Gwenwenna (D) 
2. Tiikeri - Cave's Macbeth (PB) 
3. elen - Tirion Rwden (D) 
4. JP - Danyparc Anna (D)
5. elen - Tirion Blodyn Mai (D)
6. JP - Rhosddu Siwan (C)
7. elen - Tirion Ysgawyn (D)
8. Tiikeri - Cave's Machlud (C)
9. Aino Kurkinen - Llanllwni Brin (D)
10. elen - Tirion Lludd Llwd (D)
11. Tiikeri - Melys Calon Cave (C)
12. Tiikeri - Dyfais Cave (B)
13. Tiikeri - Blewog Cave (A)
14. JP - Henfypont Tawela (D)
15. Dee - Gogyvwlch Llanreath (D)

Luokka 4c. Vaikea

1. elen - Tirion Sir Rhys (D) 
2. Tiikeri - Cave Raffinesse (PB) 
3. elen - Tirion Trystan (D) 
4. elen - Tirion Eirwen (D)
5. Tiikeri - Cave Dawnsiwr (PB)
6. Tiikeri - Cave Morgana (PB)
7. Tiikeri - Cave's Golden Legacy (PB)
8. Tiikeri - Cave Diva (PB)
9. elen - Tirion Sior (D)
10. elen - Tirion Beca (D)



Kilpailukalenteri 2024

15.06.2024 VWY Summer Championships - Kutsu auki
15.05.2024 Toukokuun VWY-Cup - TT
15.04.2024 Huhtikuun VWY-Cup - TT
15.03.2024 Maaliskuun VWY-Cup - TT
15.02.2024 Helmikuun VWY-Cup - TT
15.01.2024 Tammikuun VWY-Cup - TT

Vanhemmat tulokset löydät tulosarkistosta!

Päivitykset & uutiset

Tammikuu 2022 - VWY Championships-mestaruuskilpailu käynnistyy ja sen myötä palaamme vanhaan malliin, jossa lajin sisällä on yhden yhdistelmäluokan sijaan kolme omaa erillistä luokkaa.

Joulukuu 2021 - Kida on toistaiseksi tauolla VWY-Cupin ylläpidosta!




   vwycup@gmail.com

  Virtuaalisten Welshien Ystävät
  VWY:n laatuarvostelu

Taustakuva © Pixabay